REKLAMI GEÇ

Orman yangını kontrol altına alındı

Orman yangını kontrol altına alındı

Akhan’da buğday ekili tarladan çıkarak, ormana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Yangına çok sayıda ekip müdahale etti, karadan söndürme çalışmalarına 3 helikopter ve 1 uçak destek verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2018 Salı, 19:24

DENİZLİ (AA)
Pamukkale’nin Akhan Mahallesi’ndeki buğday tarlasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü ve ormana sıçradı.

Yangın nedeniyle bölgeye Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 20 arazöz, 3 iş makinesi, 70 orman işçisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bağlı 10 itfaiye aracı ile Pamukkale Belediyesi’ne ait sulama tankerleri sevk edildi.

Akhan ve Kale mahalleleri yakınındaki buğday ekili tarladan çıkarak, ormanlık alana sıçrayan ve rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına, arazi şartlarının zorluğu nedeniyle 3 helikopter ve 1 amfibi uçak da müdahale etti.

Yangın, yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınabildi.

VALİ KARAHAN BÖLGEDE
Vali Hasan Karahan, olay yerine gelerek Orman İşletme Müdürü Mehmet Kaya’dan yangın hakkında bilgi aldı.

Vali Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğleden sonra buğday ekili tarladan çıkan yangının rüzgarında etkisiyle geniş bir alana yayıldığını ve yangını söndürmek için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Karahan, “Şu anda ekiplerimiz bir yandan söndürme bir yandan soğutma işlemi yapıyor. Yangın kontrol altına alındı ve yer yer soğutma işlemlerine başlandı. Zarar gören alan soğutma işlemlerinin ardından belli olacak. Rüzgarın etkisini kaybetmesinin ardından, işlemler hızlandı. Bize en çok yardımı havadan gelen uçak ve helikopterlerimiz yaptı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Temmuz 2024 Pazar 22 39Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 22 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 23 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 41Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 42Sıcak