Denizli Pati Festivali'nde köpekler sokak hayvanları için yarıştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Pati Festivali’nde köpekler sokak hayvanları için yarıştı

Denizli Pati Festivali’nde köpekler sokak hayvanları için yarıştı

Pamukkale Belediyesi ve Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Denizli Pati Festivali’nde sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyacına destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte köpekler ilginç kostümleriyle dikkati çekti

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Eylül 2021 Pazar, 22:44

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Denizli Pati Festivali yapıldı.
Pamukkale Belediyesi ve Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliğiyle Kınıklı Mahallesi’nde düzenlenen festivale hayvan dostları, köpekleriyle katıldı.

Sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, kurulan stantlarda köpekler için çeşitli ürünler satışa sunuldu. Çocuklar, ilginç kostümleriyle dikkati çeken köpeklerle ilgilendi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festivalde yaptığı konuşmada, etkinliği hazırlayan Pamukkale Belediyesi ve Sempati Hayvanları Koruma Derneği ile katılım sağlayan hayvanseverlere teşekkür etti.

Sokak hayvanları başta olmak üzere diğer tüm canlara destek olmak, sahip çıkmak, ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz seferber olduklarını belirten Zolan, “Sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezinde ekip ve ekipmanlarımızla, tabii ki ihtiyaç olmasın, ihtiyaç olduğunda her zaman bu dostlarımıza, tüm canlara destek olmak için gayret sarf ediyoruz.” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de bu etkinliği her yıl yapmayı hedeflediklerini dile getirerek, “Sadece biz insanların değil, sokak canlarımızla, aynı zamanda evimizde misafir olan canlarımızın sosyalleşmesi için toplandık. Bu konuda elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

Sempati Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nazlı Yılmaz ise kurulan stantlardan elde edilen gelirin, sokak hayvanları için kullanılacağını bildirdi.

Köpek eğitmeni Asım Sarıçiftçi’nin alanıyla ilgili bilgi verdiği etkinlikte, köpekler ilginç kostümleriyle yarıştı. Pet stil, yumurta ile yürüme ve mamayı yemeden sahibine koşma yarışmalarında köpeklerin podyumdaki mücadelesi, eğlenceli dakikalar yaşattı.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu en yüksek puanı alan köpekler, mama ile ödüllendirildi. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Eylül 2021 Pazartesi 19 36Sıcak
21 Eylül 2021 Salı 19 35Sıcak
22 Eylül 2021 Çarşamba 18 30Parçalı Bulutlu
23 Eylül 2021 Perşembe 15 25Parçalı Bulutlu
24 Eylül 2021 Cuma 11 27Az Bulutlu