REKLAMI GEÇ

Ege ile Gaga Pamukkaleli çocuklarla buluştu

Ege ile Gaga Pamukkaleli çocuklarla buluştu

Pamukkale Belediyesi TRT Çocuk lisanslı Ege ile Gaga adlı tiyatro gösterisini ücretsiz olarak miniklerle buluşturdu. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, çocuklara seslenerek “Aynı kahramanlarımız gibi, hayvanları, doğayı sevin çocuklar. Doğayı koruyun” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Eylül 2023 Pazartesi, 15:46

Pamukkale Belediyesi okulların açılmasıyla beraber, miniklere okula merhaba hediyesi olarak, en sevilen çizgi film kahramanlarından Ege ile Gaga’yı Pamukkale’ye getirdi. Pamukkale Belediyesi’nin organizasyonu ile TRT Çocuk lisanslı Ege ile Gaga adlı tiyatro gösterisi ücretsiz olarak, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda iki seans olarak miniklerle buluştu.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de bizzat miniklerle birlikte izlediği Ege ile Gaga, Denizlili miniklerin yoğun ilgisiyle karşılandı. TRT Çocuk kanalının en sevilen çizgi filmlerinden biri olan Doğa dedektifleri ile anılan, gizemlerin peşini bırakmayan meraklı bir çocuk ve maceracı bir karganın sürükleyici maceralarının anlatıldığı Ege ile Gaga, Denizlili miniklere heyecan dolu bir macera yaşattı.

Miniklere, eğlenceli anlar yaşatan Ege ile Gaga, Denizlili miniklerle yeni bir keşfin peşine düşerek, kıpır kıpır danslarıyla hem eğlendirdi hem de farkındalık oluşturdu.

“HAYVANLARI, DOĞAYI SEVİN ÇOCUKLAR”
Pamukkale Belediyesi’nin organizasyonu ile Denizli’ye gelen Ege ile Gaga’nın Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde miniklerle buluşmasına Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’de eşlik etti.

Gösteride miniklere seslenen Başkan Örki, “Yaz boyunca çocuk şenlikler düzenledik. O çocuk şenliklerimizde mahallelerimiz cıvıl cıvıl o çocuklarımızın sesleriyle doldu. Elbette çocuklarımızın bu kahkahaları anneleri babaları da mutlu etti. Dolayısıyla bizlerde çok mutlu olduk. Okullarda artık açıldı. Okulumuzu, öğretmenlerimizi, arkadaşlarımızı özlemişiz. Bizde dedik ki okullar açıldığında, okula merhaba diyelim. Okula merhaba derken de, herkesi çok sevdiği ve benimde çok sevdiğim Ege ile Gaga’yı sizlerle buluşturmak istedik. Onlar doğayı çok seviyor, Ege çok meraklı, araştırmacı, aynı sizler gibi. Yelişi seviyor, hayvanları seviyor, hep bilgiyi seviyor. Bir de yanında Gaga var, bilge mi bilge. Aynı kahramanlarımız gibi, hayvanları, doğayı sevin çocuklar. Doğayı koruyun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
10 Aralık 2023 Pazar 5 12Çok Bulutlu
11 Aralık 2023 Pazartesi 7 14Sağanak Yağışlı
12 Aralık 2023 Salı 7 15Sağanak Yağışlı
13 Aralık 2023 Çarşamba 7 15Parçalı Bulutlu
14 Aralık 2023 Perşembe 6 18Parçalı Bulutlu