REKLAMI GEÇ

Engelliler hem üretiyor, hem kazanıyor

Engelliler hem üretiyor, hem kazanıyor

“Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla başlayan El Sanatları Kursu’nda engelli kursiyerler ürettikleri ürünleri satma fırsatı yakaladı. Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, “Engelli kardeşlerimizin toplumdan uzak bir hayat yaşamasını istemiyor, bilakis onların topluma kazandırılmasına çok önem veriyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Temmuz 2019 Pazartesi, 12:23

Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa olarak ortopedik ve işitme engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği ‘El Sanatları Kursu’ büyük beğeni topluyor. Öğretmenler tarafından ahşap boyama, kokulu taş, takı tasarım, keçe yapımı, dekoratif şişe ve tabak boyama gibi farklı alanlarda eğitim gören kursiyerler, kendi üretmiş oldukları ürünleri Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle satışa sunma fırsatı yakalayarak, ev ekonomilerine katkı yapıyorlar. 6-7 Temmuz tarihlerinde Forum Çamlık AVM’de, “Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla açılan Pamukkale Belediyesi El Sanatları Kursu satış standına vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

ÖRKİ: “AMACIMIZ ENGELLİLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK”
Pamukkale Belediyesi El Sanatları Kursu’yla birlikte engelli vatandaşların topluma kazandırılmasını amaçladıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelli kardeşlerimizin toplumdan uzak bir hayat yaşamasını istemiyor, bilakis onların topluma kazandırılmasına çok önem veriyoruz. Biz de bu nedenle el sanatları kursu ile onların üretmelerini sağladık. Kurslarda ortaya çıkan güzel eserlerle de gördük ki, bu kardeşlerimize fırsat verildiğinde çok güzel işler ortaya koyabiliyor. Pamukkale Belediyesi olarak, engelli kursiyerlerimizin ürünlerinin satışını yapabilmeleri için açtığımız standımıza değerli Denizlili vatandaşlarımız duyarlı bir şekilde gerekli ilgiyi gösterdiler. Engelli kardeşlerimizin sevinçlerine ve mutluluklarına vesile olan halkımıza, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerde sadece bu kursla değil, engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vererek, onların yanında yer almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ENGELLİ KURSİYERLER, KENDİLERİ ÜRETİYOR EVLERİNE KATKI YAPIYOR
“Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla başlayan El Sanatları Kursu’nun anlamlı olduğunu söyleyen kurs öğretmenlerinden Fatma Yıldırım, “Ortopedik engelli arkadaşlarımla çalışıyorum. Kurslarımız çok verimli geçiyor. Satış standımızda tamamen ortopedik ve işitme engelli arkadaşlarımızın yaptığı kokulu taşlar, keçeden süsler, takılar var. Sattıkları ürünlerin paraları yine kendilerine kalıyor. Belediye Başkanımız Avni Örki’ye de destekleri için teşekkür ediyorum” dedi. Kursun en önemli özelliğinin engelli kursiyerlerin yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı yapabilmeleri olduğunu söyleyen El Sanatları Öğretmeni Derya Şimşek ise “Pamukkale Belediyesinde engellilere yönelik açılan kursta yapılan ürünlerin satışı için buradayız. Engelli kursiyerlerimiz, kendileri yapıyorlar, satış sonrasında da evlerindeki mutfak giderlerine katkıları oluyor. Pamukkale Belediyesine de bu konuda teşekkür ediyorum. Bize çok yardımları oldu” dedi.

KURSİYERLER VE AİLELERİ MUTLU
Pamukkale Belediyesi’nin ‘El Sanatları Kursu’nda kendilerine çok şey kattığını belirten kursiyerler, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Engelli kursiyer Fatmana Barak, “Kendimiz yapıyoruz, satıyoruz. Her ürün kişinin kendisine gidiyor” diyerek, Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle güzel ürünler yaptıklarını ve bundan da çok mutlu olduklarını söyledi.

“Kurs çok şeyler kattı bana” diyen Melahat Öncelik ise, “Hiç el becerim yoktu. Hocamız sayesinde birçok güzel şeyler öğrendim. Öğrendiklerimizle yaptığımız ürünleri de Başkanımız Avni Örki sayesinde satışa sunduk. Güzel satışlar yaptık, devamını bekliyoruz” dedi.

Engelli kursiyer annesi Zeynep Gün de, “Bu kursla birlikte çocuklarımız evden çıktılar. Evde boş olsalar çöker kalırlardı. Ama bu kursla hareket yapıyorlar. Hem kolları, ayakları çalışıyor hem de iş yapıyorlar. Biz çok mutluyuz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 23 33Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Az Bulutlu
28 Temmuz 2024 Pazar 21 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 23 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 38Sıcak