Engelliler Meclisi’ne piknikli kutlama - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Engelliler Meclisi’ne piknikli kutlama

Engelliler Meclisi’ne piknikli kutlama

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi birinci yıldönümünü piknikle kutladı. Etkinliğe katılan Başkan Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Eylül 2019 Pazartesi, 16:32

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, kuruluşunun birinci yıldönümünde bir araya geldi.

Yıldönümü buluşmasına, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İsmail Balaban, Engelliler Meclisi üyeleri, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyeleri, engelliler dernekleri ile aileler ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

“GAYEMİZ, ENGELLİLERİMİZİN YÖNETİMDE DAHA ETKİN OLMASI”
Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bugün burada olan insanlar, içlerinden aldıkları güçle engelleri aşmasını bilen ve toplumun her kesimine de örnek teşkil eden kişiler” dedi.

Devletin her adımıyla engellilerin yanında olduğunu belirten Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak gayemiz, engellilerimizin ilçemizin yönetiminde daha etkin olabilmesine olanak sağlayan imkânlar sunmak. Kent Konseyi Engelliler Meclisimizle birlikte gördük ki, engelli vatandaşlarımız hayatın içinde üreten bireyler olarak bu hayatı yaşıyor ve yaşatmaya devam ediyor. Engelliler meclisimiz güzel işler başarmak adına çok çalışıyor. Bizlerde, kendilerine her zaman destek olarak, hep birlikte el ele vererek daha güzel işlere imza atabilmenin gayreti içerisindeyiz. Bugünkü birliktelik, birlikte güzel işler yapabileceğimizin bir göstergesidir” diye konuştu.

Etkinlik sonunda, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile yıl içerisinde düzenlenen işitme, ortopedik, görme engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği temel ilk yardım kurslarına katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Aralık 2021 Perşembe 3 14Çok Bulutlu
3 Aralık 2021 Cuma 6 18Çok Bulutlu
4 Aralık 2021 Cumartesi 11 15Kuvvetli Sağanak Yağışlı
5 Aralık 2021 Pazar 10 17Sağanak Yağışlı
6 Aralık 2021 Pazartesi 8 18Çok Bulutlu