REKLAMI GEÇ

Er meydanı Denizli’de kuruluyor

Er meydanı Denizli’de kuruluyor

Denizlili yağlı güreş severlerin büyük merakla beklediği Denizli Yağlı Güreşleri, 24 Eylül 2023 Pazar günü Albayrak Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nde gerçekleşecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan “Denizli Yağlı Güreşleri”ne Başkan Osman Zolan ve Başkan Avni Örki, tüm güreş severleri davet etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Eylül 2023 Perşembe, 10:41

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve ata sporunun en ünlü güreşçilerinin ağırlanacağı “Denizli Yağlı Güreşleri” heyecanına sayılı günler kaldı.

Geçtiğimiz yıl büyük yankı uyandıran ve güreş camiası tarafından büyük beğeni toplayan “Denizli Yağlı Güreşleri” bu yıl, 24 Eylül 2023 Pazar günü Albayrak Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nde ücretsiz olarak düzenlenecek. Ata sporunun en ünlü isimlerinin güreşeceği organizasyon, saat 10.00’da başlayarak, gün boyu devam edecek.

Heyecanın had safhada olacağı “Denizli Yağlı Güreşleri”nde, 662. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemer kazanan başpehlivan Yusuf Can Zeybek, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur ve Mustafa Taş gibi altın kemerli başpehlivanlar başta olmak üzere 500 pehlivan Denizli Er Meydanı’nda kıyasıya mücadele edecekler.

BAŞKANLARDAN DAVET
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan “Denizli Yağlı Güreşleri”ne Başkan Osman Zolan ve Başkan Avni Örki, tüm güreş severleri davet etti.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile dev bir organizasyona imza atacaklarını belirterek, “Ata sporumuz yağlı güreşin biz deki önemi çok ayrıdır. Pamukkale Belediyespor kulübümüz çatısı altında yağlı güreş branşımızda birçok güreşçi yetiştiriyoruz. Bu vesile ile yaz aylarında talihsiz bir kaza sonucu yaralanan Pamukkale’nin altın çocuğu olarak anılan sporcumuz Beytullah Sarı’nın da sağlık durumunu ilk andan itibaren yakından takip ettiğimizi ve evinde iyileşmek için istirahatte olduğunu belirtmek isterim. 500 pehlivanın katıldığı Denizli Yağlı Güreşleri’nde Pamukkaleli pehlivanlarımız da boylarında güreşerek, önemli dereceler elde edeceklerine inanıyorum. Bununla birlikte, Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği içinde gerçekleştireceğimiz dev organizasyonda, 662. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemer kazanan başpehlivan Yusuf Can Zeybek başta olmak üzere, çok değerli pehlivanlarımız kıran kırana mücadele sergileyecekler. Bu dev organizasyona, tüm hemşehrilerimi, yağlı güreş tutkunlarını Denizli Er Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
10 Aralık 2023 Pazar 5 12Çok Bulutlu
11 Aralık 2023 Pazartesi 7 14Sağanak Yağışlı
12 Aralık 2023 Salı 7 15Sağanak Yağışlı
13 Aralık 2023 Çarşamba 7 15Parçalı Bulutlu
14 Aralık 2023 Perşembe 6 18Parçalı Bulutlu