Gürlesin Dokuzkavaklar’da hastaneyi anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gürlesin Dokuzkavaklar’da hastaneyi anlattı

Gürlesin Dokuzkavaklar’da hastaneyi anlattı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Dokuzkavaklar Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu, 2 bin kişiye hizmet verecek olan semt polikliniği maket üzerinde anlattı. Gürlesin ayrıca mahalleye kapalı pazar yeri yapılacağını da söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Şubat 2016 Pazartesi, 11:58

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle buluşmalarına devam ediyor. Başkan Gürlesin’in 17. durağı Dokuzkavaklar Mahallesi oldu. Toplantıya Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri, Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarı Nihat Urhan ile mahalle sakinleri katıldı. Vatandaşların mahalle ile ilgili istek ve taleplerini dinleyen Başkan Gürlesin, Pamukkale Belediyesi dolarak yürüttükleri çalışmalar ve bölgede hayata geçirecekleri projelerle ilgili bilgiler verdi.

gurlesin-dokuzkavaklar-ic

“SEMT POLİKLİNİĞİNİN YAPIMI BAŞLIYOR”
Dokuzkavaklar Mahallesi’nde günde 2 bin kişinin hizmet alacağı semt polikliniğinin özellikleri ile ilgili mahalle sakinlerini bilgi veren Başkan Gürlesin, polikliniğin maketini de görsel olarak vatandaşlarla paylaştı.

Sağlık alanında Dokuzkavaklar’da bölgeye hitap edecek büyük bir yatırımın vücut bulacağını belirten Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak, 2016 yılında da 100 milyon lirayı bulan 16 vizyon projeyi hayata geçireceğiz. Onlardan birisi de Dokuzkavaklar Semt Polikliniği. Arsasını Büyükşehir Belediyemizin verdiği bu yatırımın inşasını Pamukkale Belediyesi olarak biz yapacağız. Sağlık Bakanlığımızda iç donanımını gerçekleştirecek. Bölgemize hitap edecek olan bu yatırımın tamamlanması ile sağlık ihtiyacı noktasında önemli bir hizmet ilçemizde başlamış olacak. Günde 2 bin kişiye burada poliklinik hizmeti verilecek. Semt Polikliniği 7 katlı olarak planlandı. Toplam kapalı alanı 9 bin 775 metrekaredir. Binada; 20 poliklinik odası planlanmıştır. ‘Dahiliye, genel cerrahi, çocuk, kadın doğum, kulak burun boğaz, Gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, Nöroloji, beyin cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon hastalıkları, Kalp damar cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, cildiye, Fizik tedavi, Nefroloji’ poliklinikleri hizmet verecektir. Kadın doğum poliklinikleri ve üroloji poliklinikleri mahremiyeti ön planda tutacak şekilde dizayn edilmiş ve buna göre yer planlaması yapılmıştır. Çocuk poliklinikleri alanında çocuk oyun alanları planlanmıştır. Ayrıca diğer polikliniklere özgü gerekli müdahale odaları tasarlanmıştır. Son teknolojiye uygun modern mimari yapıyla yapılacak olan binamızda sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler olacaktır” dedi.

“DİYALİZ ÜNİTESİ OLACAK”
Yataklı servis haricinde her türlü hizmetin verileceğini belirten Başkan Gürlesin, “Aslında bu yatırım mini bir hastane. Günde 2 bin kişi hizmet alacak. Ancak poliklinik olarak söylememizin sebebi burada yatak olmaması dışında belirttiğimiz gibi her şey olacak. 20 farklı poliklinik hizmetinin yanı sıra tam donanımlı Patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve aynı zamanda Denizli Devlet Hastanesi’nde dahi olmayan fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, Sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunacak. Bina içinde ise, 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek. Hem insanlarımızın sağlığa ulaşımında büyük bir kolaylık olacak, hem de trafiğe çok olumlu yansıyacak. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Gürlesin, ayrıca Dokuzkavaklar Mahallesine birde kapalı pazar yeri yatırımı gerçekleştireceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Kasım 2021 Pazar 14 21Sağanak Yağışlı
29 Kasım 2021 Pazartesi 14 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Kasım 2021 Salı 13 17Kuvvetli Sağanak Yağışlı
1 Aralık 2021 Çarşamba 4 10Yağmurlu
2 Aralık 2021 Perşembe 1 13Çok Bulutlu