Hava taksi deposunda yangın çıktı, uçaklar güçlükle kurtarıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hava taksi deposunda yangın çıktı, uçaklar güçlükle kurtarıldı

Hava taksi deposunda yangın çıktı, uçaklar güçlükle kurtarıldı

Türkiye’nin ilk hava taksi örneği olan gyrocopper deposunda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi deponun ve içinde bulunan 2 uçağın yanmasını önledi. Yangının elektrik kontağından çıktığı belirtildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2020 Cuma, 19:29

Pamukkale Yolu üzerinde bulunan hava taksi (gyrocopper) deposunda öğleden sonra yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Alevler kısa süre içinde kontrol altına alındı, soğutma çalışması yapıldı.

BİR UÇAK HASAR GÖRDÜ
Hava taksi olarak adlandırılan gyrocopper uçaklardan biri yangın nedeniyle hasar görürken, ikinci uçak hasar almadı. Depoda bulunan ve hurdaya ayrıldığı öğrenilen bir uçak ise yandı. Yangının, hangar kapılarını açmayı sağlayan mekanizmada meydana gelen elektrik kontağından çıktığı belirlendi.

TÜRKİYE’DE İLK ÖRNEK
Firma, Türkiye’de ilk hava taksi hizmetini veren kurum olmuştu. Uzun yıllar devam eden eğitim ve izin süreçlerinin ardından hava taksi hizmetine başlayan kurum, kent merkezinde ve şehirlerarası ulaşımda farklı bir yol açmıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Haziran 2020 Çarşamba 13 27Mevzi Sağanak Yağışlı
4 Haziran 2020 Perşembe 14 28Parçalı Bulutlu
5 Haziran 2020 Cuma 14 32Az Bulutlu
6 Haziran 2020 Cumartesi 17 35Az Bulutlu
7 Haziran 2020 Pazar 19 38Az Bulutlu