REKLAMI GEÇ

Karahayıt’ta 112 kuruluyor

Karahayıt’ta 112 kuruluyor

Pamukkale Belediyesi, termal turizm merkezi Karahayıt’a önemli bir yatırım daha gerçekleştiriyor. Belediye, hem bölgeye hem de yerli ve yabancı turistlere ihtiyaç olduğunda hızlıca hizmet verecek tüm donanıma sahip 112 Acil Sağlık İstasyonu binası inşa edecek. Denizli Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ile 3’lü protokol imzalayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sağlık alanında yapılacak yatırımın bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Eylül 2015 Çarşamba, 12:40

Pamukkale Belediyesi’nin Karahayıt’ta inşa edeceği 112 Acil Sağlık İstasyonu için Valilik binasında gerçekleştirilen protokol törenine Vali Şükrü Kocatepe, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı katıldı.

Protokolle Pamukkale Belediyesi, 1288 metrekare hazine arazisi üzerine tam donanımlı tüm ihtiyaçlara cevap veren yaklaşık 300 metre kapalı alana sahip 112 Acil Sağlık İstasyonu inşa edecek. İstasyona ise Pamukkale Belediyesi Karahayıt Acil Sağlık İstasyonu ismi verilecek.

“BİR ESER DAHA ORTAYA ÇIKARIYORUZ”
Protokol töreninde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Modern bir Pamukkale yolunda tüm eksiklikleri gidererek, basamakları hızlıca çıkmaya çalışıyoruz. Karahayıt’a 1288 metrekare olan hazine arazisi üzerine 112 Acil Sağlık İstasyonu binasını inşa edeceğiz. Belediye olarak Karahayıt’a sağlık alanında bir eseri daha ortaya koymuş olacağız. Karahayıt ve bölgemiz termal turizm merkezi. Yerli ve yabancı birçok turist şifa aramak için bu bölgeye gelerek hizmet alıyor. Hem bölge halkına hem de turistlere sağlık alanında bu istasyon hizmet verecek. Tüm donanımlara sahip, şık bir 112 binası inşa edeceğiz. İsmi de Pamukkale Belediyesi Karahayıt Acil Sağlık İstasyonu olacak” dedi.

VALİ KOCATEPE’DEN TEŞEKKÜR
Yatırımdan dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür eden Vali Şükrü Kocatepe, “Başkan Hüseyin Gürlesin bundan öncede sağlık hizmetleri konusunda, eğitimde ve güvenlikte birçok alanda protokoller yaparak devletin sorumluluk alanındaki hizmet noktalarında büyük destekler verdi. Başkanımız adeta gürledi. Bunun bir örneğini bugün de yaşıyoruz. Turizm bölgemiz olan Karahayıt’ta Pamukkale Belediyemiz tarafından 112 Acil sağlık İstasyonu inşa edilerek daha iyi ortamda bu önemli Denizlimizi hizmetin verilmesi sağlanacak. Denizli’mizin örneklik ve önderlik vasfına kendi katkılarıyla Başkanımız her zaman destekleriyle, hizmetleriyle katılıyor. Bu konuda Başkan beye, Belediye Meclis üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Aralık 2023 Pazar 11 19Parçalı Bulutlu
4 Aralık 2023 Pazartesi 9 19Sağanak Yağışlı
5 Aralık 2023 Salı 9 18Hafif Sağanak Yağışlı
6 Aralık 2023 Çarşamba 8 15Sağanak Yağışlı
7 Aralık 2023 Perşembe 9 15Sağanak Yağışlı