REKLAMI GEÇ

Kurtarma timi PAKUT ismi tescillendi

Kurtarma timi PAKUT ismi tescillendi

Kısa adı PAKUT olan Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi’nin adı Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi. PAKUT, asrın felaketi olarak tarihe geçen Kahramanmaraş depreminin ilk gününden itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılarak hayatlar kurtarmıştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2023 Pazartesi, 16:05

Pamukkale Belediyesinin gönüllü personelinden oluşan PAKUT (Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi) 2020 yılında 17 Ağustos depreminin 21. yıl dönümünde kuruldu. 2 yılda yüzlerce saat eğitim alan 25 kişilik ekip, olası afetlere karşı eğitimlerin yanı sıra, ileri seviyelerde görev yapabilmesi için gerek teorik gerekse saha eğitimlerini gerçekleştirdi.

Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi, son olarak AFAD’ın verdiği tüm tatbikat ve yapılan sınavlardan başarıyla geçerek, Hafif Ekip Kentsel Arama Kurtarma Akreditasyonunun sahibi olmayı başarmıştı.

HAYAT KURTARDILAR
PAKUT, asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli, ülkemizin 11 ilini etkileyen depremin ilk gününden itibaren Hatay’da arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirdi. Birçok hayatı enkaz altından çıkaran PAKUT’un ismi de tescillendi. Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvuru olumlu cevaplandı ve Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi PAKUT adı tescillenmiş oldu.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Gönüllülerimizden oluşan PAKUT ekibimiz, uzun bir eğitim döneminin ardından asrın felaketi olarak tüm ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş depreminde depremzedelerin yardımına koştu. Hatay’da ki arama kurtarma çalışmalarında canla başla görevlerini yerine getiren PAKUT’un isim tescili için deprem öncesinde yaptığımız başvuru sonuçlandı. Artık, Pamukkale Arama Kurtarma Timi ekibimiz PAKUT ismi Türk Patent tarafından marka tescil belgesini aldı. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Mart 2023 Cuma 8 20Çok Bulutlu
25 Mart 2023 Cumartesi 8 21Parçalı Bulutlu
26 Mart 2023 Pazar 9 20Çok Bulutlu
27 Mart 2023 Pazartesi 9 24Parçalı Bulutlu
28 Mart 2023 Salı 10 20Sağanak Yağışlı