REKLAMI GEÇ

Kuşpınar spor kompleksine kavuştu

Kuşpınar spor kompleksine kavuştu

Pamukkale’nin Kuşpınar Mahallesi’ndeki Saadet Erikoğlu İlkokulu’na voleybol, basketbol ve halı sahadan oluşan spor komleksi kurulurken, eğitim kurumunun bahçesi de kurak peyzaj uygulamasıyla yeniden düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2016 Cumartesi, 15:42

Pamukkale Belediyesi, ilçedeki spor alanlarının sayısını artırmak için yatırımlarını sürdürüyor. Voleybol, basketbol ve halı sahadan oluşan üçüncü spor kompleksi Kuşpınar Mahallesi’ndeki Saadet Erikoğlu İlkokulu’nun bahçesinde hizmete sunuldu. Tesiste izleyici tribünün de yer alırken, bahçede kurak peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesi yapıldı. Bu yatırım 250 bin liraya mal oldu.

denizli-pamukkale-okul-bahcesine-kuspinarspor-tesisi-1

“ÇOCUKLAR MUTLU”
Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, açılış törenindeki konuşmasında, “Çocuklarımızın yüzlerine bakıyorum, hepsi sevinçli ve mutlu. Öğretmenlerimizin akıttığı alın teri, Belediye Başkanımızın ve ona destek veren Belediye Meclisi üyelerimizin, yardımcılarının bütün fedakarlıklarla okullarımıza kazandırdığı tesisler, yarının geleceği olan sevgili çocuklarımızın öncelikli olarak mutlu olmasına hizmet etsin. Onları vatanına, milletine, bayrağına bağlı ve onu koruyan gençler ve nesiller yetiştirmeye imkan tanısın” dedi.

“YENİ TESİSLER YAPILACAK”
İlçede yatırımları halkın hizmetine sunmaya devam ettiklerini Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, çocukları ve gençleri spora yönlendirmek için öncelikle onlara spor yapabilecekleri alanları sunmaya çalıştıklarını söyledi.

denizli-pamukkale-okul-bahcesine-kuspinarspor-tesisi-3

Alanı uygun olan okulların bahçesine spor tesisi yapmaya devam edeceklerini kaydeden Gürlesin, “Spora özendirmek, spora yönlendirmek görevimiz. Okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi çalışmaları ile geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. İlçemizde hem büyükşehir hem de İlçe belediyesi olarak bizler iki koldan yatırım atağını sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a da gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Sporcularımızın yetişeceği, ilçe halkımızın spor yapacağı spor tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı. Açılışa katılanlar, öğrencilerle basketbol oynadı ve penaltı atışları yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 25 40Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 23 40Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 40Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 23 38Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 21 38Sıcak