Müteahhitlerle yaşanan sorun nedeniyle davalık olan Aktepe Sosyal Tesisinde inşaat yeniden başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Müteahhitlerle yaşanan sorun nedeniyle davalık olan Aktepe Sosyal Tesisinde inşaat yeniden başladı

Müteahhitlerle yaşanan sorun nedeniyle davalık olan Aktepe Sosyal Tesisinde inşaat yeniden başladı

Pamukkale Belediyesi’nin 2018 yılında inşaatına başladığı, ancak müteahhitin inşaatı tamamlaması nedeniyle dava sürecinin başladığı ve imalatın durduğu Aktepe Sosyal Tesisi’nde mutlu sona ulaşılıyor. Belediye Başkanı Örki, inşaata başlandığını, kısa sürede biteceğini duyurdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Şubat 2021 Pazar, 12:23

Pamukkale Belediyesinin 2018 yılında yapımına başlanan ve bir süredir hukuki sorunlar nedeniyle işlem yapılamayan Aktepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar başladı. Geçtiğimiz Ocak ayında ikmal ihalesi yapılan tesisi bitirmek için kollar sıvandı. Sadece Aktepe’ye değil, bölgeye hitap edecek olan büyük bir proje olan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin yapımının Haziran ayı sonunda bitmesi planlanıyor.

‘BÖLGEYE HİTAP EDECEK’
Aktepe Sosyal Tesisleri’nde yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alan bulunuyor. Tesiste, salon sporları odaları, arşiv binası, kapalı otopark, alışveriş merkezi, dükkanlar, toplantı ve nikah salonları, düğün salonları, robotik kodlama ve eğitim alanı, müzik eğitim merkezi, kafeterya gibi alanlar bulunacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bölgemize ve ilçemize artı bir değer katacak olan Aktepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar hukuki süreç nedeniyle bir süredir yapılamıyordu. Bitirme ihalesini gerçekleştirip yer teslimini yaptık. Çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Hummalı bir çalışmayla Aktepe Sosyal Tesisleri’ni Haziran ayı sonuna kadar tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Aktepe Sosyal Tesisleri şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Mart 2021 Salı 0 13Hafif Yağmurlu
3 Mart 2021 Çarşamba 0 17Az Bulutlu
4 Mart 2021 Perşembe 0 18Az Bulutlu
5 Mart 2021 Cuma 3 21Az Bulutlu
6 Mart 2021 Cumartesi 5 19Parçalı Bulutlu