Pamukkale Belediye Meclisi 3 ay sonra toplandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediye Meclisi 3 ay sonra toplandı

Pamukkale Belediye Meclisi 3 ay sonra toplandı

Pamukkale Belediye Meclisi, koronavirüs sonrası ilk kez toplandı. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde meclis toplantı salonu dezenfekte edilirken, meclis üyelerinin girişte ateşleri ölçüldü. Maskeli olarak yapılan toplantıda üyeler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturumda yer aldı. Mecliste Pamukkale Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2020 Cuma, 19:21

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülke genelinde belediyelerin meclis toplantıları 3 ay boyunca yapılmamıştı. En son Mart ayında toplanan Pamukkale Belediye Meclisi, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki toplantıları İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi gereği gerçekleştirmemişti.

Pamukkale Belediye Meclisi 3 ay aradan sonra toplandı. Toplantı öncesi koronavirüs önlemleri çerçevesinde meclis salonu ekipler tarafından dezenfekte edildi. Partilerin grup toplantılarını yaptığı salonlarda da dezenfekte işlemi gerçekleştirildi. Belediye Meclis üyeleri ve personeller salona girerken ateşleri ölçülürken, binadaki birçok noktaya el dezenfektanı konuldu. Toplantı için meclis üyeleri ve personellerin oturma düzeni sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlenirken, hem meclis üyeleri hem de diğer personeller toplantı boyunca maske kullandı.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Pamukkale Belediye Meclisi’nde Encümen Üyesi ve Meclis İhtisas Komisyonları’nda görev yapacak isimler belirlendi. Buna göre normalde Nisan ayı meclis toplantısında yapılması gereken ancak koronavirüs nedeniyle meclis toplantılarının yapılamamasından dolayı seçimler Temmuz ayı oturumunda gerçekleşti. Yasa gereği 2021 yılının Nisan ayına kadar görev yapacak olan encümen üyeliği seçimi gizli oylama ile gerçekleşti. Seçim sonunda 28 oy alan Bayram Kahraman, 21 oy alan Birol Konak ve 19 oy alan Yusuf Garip Pamukkale Belediyesi Encümeni’ni oluşturdu.

İhtisas Komisyonları arasında yer alan ve açık oylama ile yapılan seçim sonunda ise Plan ve Bütçe Komisyonu Birtan Şahan, Dilaver Yardım, Işık Yalçın, İlmi Köse ve Emin Tekin’den oluşurken, İmar Komisyonu’nda Hüseyin Kaya, Recep Uzunca, Bülent Taylan Kaplan, Bilal Güner ve Erkan Tıkıroğlu yer aldı.

Çevre, Sağlık ve Tarım Komisyonu’nda yer alan isimler ise Hüseyin Acar, Bayram Kahraman, Serkan Tüğdür, Fikret Uzkuç ve Süleyman Sırrı Kaya oldu.

Kültür ve Turizm Komisyonu’nu Rahmi Taşdan, Sevgi Çölhan, Ali Turan, Kerem Karalp ve Ramazan Eskin oluştururken, Gençlik ve Eğitim Komisyonu’nda Mehmet Yara, Nail Şan, Şeyma Birlik, Mehmet Dönmez ve Erkan Tıkıroğlu yer aldı.

Pamukkale Belediye Meclisi’nde 2019 yılı Faaliyet Raporu da görüşüldü. Yapılan çalışmaların detaylı bir şekilde yer aldığı görüşme sonunda rapor kabul edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Haziran 2021 Pazar 18 32
21 Haziran 2021 Pazartesi 18 31
22 Haziran 2021 Salı 18 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Haziran 2021 Çarşamba 19 35Sıcak
24 Haziran 2021 Perşembe 19 37Sıcak