REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali başlıyor

Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali başlıyor

Pamukkale Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Vosvos Festivali 12-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Vosvosçular bu yıl Karahayıt’ta toplanacaklar.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Temmuz 2019 Perşembe, 11:27

Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen “Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali”, bu yıl 12-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Çok sayıda vosvoscuyu ağırlayacaklarını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’nin adını duyurmak için yapılan bu organizasyonu önemsiyoruz. Bu çerçevede düzenlenen konsere de tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Festivalin ilk günü festivale katılacak olan 100 civarında araç ve 300 kişinin kayıtları yapılacak. İkinci gün bisikletlerle Karahayıt ve bölgesini gezecek olan vosvoscular, saat 12.00 ile 15.00 saatleri arasında Pamukkale gezisine, saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında ise Karahayıt’taki etkinlik alanında çeşitli yarışmalara katılacaklar.

Festival kapsamındaki yarışmalarda iple vosvos çekme, çuval yarışı ve en güzel vosvos yarışmaların yanı sıra çocuklar için de çeşitli oyunlar organize edilecek. “Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali” kapsamında saat 18.00’de Karahayıt’tan şehir merkezine kadar konvoy oluşturacak olan vosvoscular üç ayrı koldan şehir içinde tur attıktan sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelecek.  Daha sonra İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’na geçecek olan vosvoscular burada araçlarını sergileyecekler. Aynı yerde saat 21.00’de Rising Star Türkiye Şampiyonu Ozancan Demir ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanatçısı Işıl Koç konseri gerçekleşecek. Denizlililer İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda hem konser keyfi yaşarken hem de vosvosları da inceleme imkanı bulacak. “Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali” 14 Temmuz Pazar günü Karahayıt’ta düzenlenecek olan etkinliklerle devam edecek.

“TANITIM İÇİN ÖNEMLİ”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımını her fırsatta yapmak istediklerini belirterek, “Pamukkale ve hemen yanındaki Karahayıt turizm açısından çok önemli yerler. Bu iki turizm merkezini tanıtmak için birçok çalışma yapılabilir. Bunlardan biri de ülke genelinde önemli bir kitleye sahip olan vosvoscular. Bu gruptaki arkadaşlarımız Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali için ilçemize gelecek. Yaklaşık 300 kişi Karahayıt’a gelerek kamp yapacak. Bu festival Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı için çok önemli. 3 gün sürecek olan festival kapsamında 13 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.00’de İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda düzenlenen konsere tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Ağustos 2022 Cuma 20 35Sıcak
13 Ağustos 2022 Cumartesi 21 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Ağustos 2022 Pazar 21 34Parçalı Bulutlu
15 Ağustos 2022 Pazartesi 21 34Parçalı Bulutlu
16 Ağustos 2022 Salı 20 33Parçalı Bulutlu