Pamukkale Belediyesi 2000 çocuğa tablet dağıttı, eğitimden uzak kalmasını önledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi 2000 çocuğa tablet dağıttı, eğitimden uzak kalmasını önledi

Pamukkale Belediyesi 2000 çocuğa tablet dağıttı, eğitimden uzak kalmasını önledi

Pandemi süreciyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitimle tanıştı. Pamukkale Belediyesi, uzaktan eğitim imkanına sahip olmayan 2000 öğrenciye tablet dağıtarak yüzlerini güldürdü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Aralık 2020 Çarşamba, 16:11

Koronavirüs pandemisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumsuzluklara neden oldu. Yaşamın neredeyse tüm alanlarında yeniden planlama gerekirken, ülkemizde de eğitim uzaktan yapılmaya başlandı.

Pamukkale Belediyesi, bilgisayar, laptop ve tablet üzerinden yapılan uzaktan eğitime katılamayan öğrencileri unutmadı. Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği ve uzaktan eğitime hiç katılamayan 2000 öğrenci için harekete geçen Pamukkale Belediyesi, meclisten geçen karar ile bu öğrencilere tablet dağıtma kararı aldı.

Ekipler tabletleri belirlenen öğrencilerin evlerine kadar götürerek, onların yüzünü güldürdü.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eğitim konusunun önemli olduğunu söyleyerek, “Her konu çok önemli ama çocuklarımızın eğitimi en önemlisi. Bu bilinçle hareket ederek bu dönemde yapılabilecek en önemli proje çocuklarımızın hayallerinden vazgeçmemeleri için eğitimlerine devam etmelerini sağlamaktı. Biz de bunun için 2000 çocuğumuzun yüzünü güldürdük. Hepsinin tabletlerini evlerine kadar ulaştırdık. Bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Bu nedenle çok değerli Pamukkaleli hemşehrilerimizden ricamız evlerinde kullanmadıkları laptop, bilgisayar ya da tabletleri uzaktan eğitime ulaşamayan öğrencilerimize ulaştırmaları. Eğer çevrelerinde bu kişileri bulamazlarsa muhtar arkadaşlarımız aracılığıyla öğrencileri tespit edebilirler. Tüm halkımıza bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Ocak 2021 Çarşamba -5 6Puslu
21 Ocak 2021 Perşembe -2 10Puslu
22 Ocak 2021 Cuma 1 13Parçalı Bulutlu
23 Ocak 2021 Cumartesi 3 14Parçalı Bulutlu
24 Ocak 2021 Pazar 5 14Çok Bulutlu