REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi, Akvadi Stadındaki çalışmalarda sona geldi

Pamukkale Belediyesi, Akvadi Stadındaki çalışmalarda sona geldi

Pamukkale Belediyesi, Akköy Stadı’ndaki çalışmaları tamamladı, Akvadi Stadı’nın soyunma odalarında yenileme çalışmaları başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “2021 yılı içinde ilçemizde spor tesisleri konusunda başlattığımız atılım 2022 yılında da devam ediyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2022 Pazartesi, 14:55

Pamukkale’yi spor kenti yapmak amacıyla yatırımlar gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi, projelerini bir bir sonlandırmaya hazırlanıyor. 2021 yılının Ağustos ayında, Akköy’de yeni futbol sahası ve Akvadi’de de mevcut futbol sahasının tadilat sözleşmeleri imzalanmıştı. İmzaların ardından, daha önce atıl durumda olan Akköy Stadı’ndaki çalışmalar çerçevesinde standart ölçülerde FİFA kriterlerine uygun sentetik zeminli futbol sahası ile birlikte 2 adet soyunma odası, hakem odası, sağlık odası, kafeterya, ısıtma odası ve diğer bölümler inşa edildi. Ayrıca 576 kişi kapasiteli kapalı tribün yapıldı ve gece maçlarının oynanabilmesi için de stat ışıklandırma çalışmalarında son rötuşlar gerçekleştiriliyor.

AKVADİ SPOR TESİSİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Pamukkale Belediyesi’nin spor alanında yaptığı en önemli projelerden birinde daha çalışmalar sürüyor. 2021 yılının son ayında Akvadi Parkı içinde bulunan Akvadi Stadı’nın zemini değiştirilirken, tel örgü ve ışıklandırma sistemleri yenilenmişti. Hem Akköy Stadı hem de Akvadi statlarının zeminlerine FİFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) standartlarına uygun olduğuna dair sertifika verilmesinin ardından, Akvadi Stadı’nın çevresel düzenlemelerine başlandı. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Akvadi Parkı içinde bulunan bina baştan sona yenileniyor. Binanın yenilenmesi ile birlikte modern bir görünüm kazanarak, yepyeni soyunma odaları, wc, banyo, güvenlik odası, malzeme odası olacak. Kapalı spor salonu tarzında yenileme gerçekleştirilecek. Saha aydınlatması yenilenecek ve amatör liglerde yer alan takımlara gece antrenman yapma ve maç oynama imkânı sağlanacak. Toplam 100 bin 572,91 m² yeşil alanın bulunduğu Akvadi Parkı peyzaj yenileme kapsamında mevcuttaki sulama sistemlerinin yenilenerek, ilave sulama sistemlerinin kurulması yapılacak. Çim ve çiçeklik alanları revize edilecek.

“PAMUKKALE’YE SPOR KENTİ OLMAK YAKIŞACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’yi spor kenti haline dönüştürmek adına projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Spor alanında kulübümüz bünyesinde her hafta yepyeni güzel başarılar elde ediyoruz. Kulübümüz çatısı altında 13 branşımız bulunuyor. Bununla birlikte, ilçemize modern ve standartlara uygun spor tesisleri kazandırmak adına çalışmalarımız sürüyor. Akköy ve Akvadi statlarının zeminleri için FİFA uygunluk sertifikası aldık. Sadece bu iki stat değil ilçemizde 30 yeni halı saha da yaparak gençlerimizin sporla tanışması ve kendilerini geliştirmesine destek sağlayacağız. Yaptığımız bu yatırımların tamamı gençlerimiz için. Her şeyi gençlerimizin daha güzel bir Pamukkale’de daha mutlu, sporla içli dışlı yaşayabilmesi için yapıyoruz. Projelerimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 40Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 40Sıcak