REKLAMI GEÇ

PAMUKKALE BELEDİYESİ ANAFARTALAR’A AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KAZANDIRIYOR

PAMUKKALE BELEDİYESİ ANAFARTALAR’A  AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KAZANDIRIYOR

Pamukkale Belediyesinin sağlık yatırımları devam ediyor. Nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelerin merkezi konumdaki Anafartalar Mahallesi’ne yapılacak olan Pamukkale Belediyesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2023 Pazartesi, 17:56

Pamukkale’de yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak olan projeleri hayata geçirmeye devam eden Pamukkale Belediyesi, önemli bir sağlık yatırımına daha başladı. İlçenin nüfus yoğunluğuna sahip mahallerinden olan Anafartalar’da bölgede yaşayan vatandaşlara hizmet verecek olan Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliği yaptığı törene AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Musa Çelikkol ve hayırsever Çelikkol ailesi, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel ile vatandaşlar katıldı.

HER ŞEY SAĞLIK İÇİN

Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bölgede altyapı çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmalarının ise Pamukkale Belediyesi tarafından yapıldığını ifade ederek, “Bu bölgenin önemli taleplerinden biri de aile sağlığı merkezi idi. Rahmetli Ramazan Çelikkol ağabeyimizin adını burada yaşatacağız. Sağlık konusunda birçok mahallemizde sağlık odası çalışması gerçekleştirdik. Yaklaşık 1 ay sonra ise Asmalıevler Mahallesi’nde aile sağlığı merkezi, kreş ve camiden oluşan kompleksin temelini atacağız. Burası 2 kat olacak, 1. Kat doktorlar tarafından sağlık hizmeti verilecek. 2. Kat ise özellikle hanım kardeşlerimiz için sağlıklı yaşam merkezi olacak. Erkekler için ise ilçemizde 31 adet halı sahayı da tamamlamak üzereyiz. Hedefimiz bu yılın sonuna kadar bu tesisi tamamlamak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu önemli sağlık tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Hayırsever Çelikkol ailesi adına konuşan Musa Çelikkol ise “Pamukkale Belediyesi işbirliği ile Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi yapıyoruz. Rabbim kazasız belasız bir şekilde kısa sürede tamamlamayı nasip etsin” diye konuştu. Denizli Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk konuşmasında “Bu bölgede aile sağlığı merkezi önemli bir ihtiyaçtı. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki hem hayırseveri hem de arsayı bularak bize geldi. Biz de burada en iyi sağlık hizmetini sunacağız. 2 aile hekimimiz hızlıca buraya gelecek. 2. Kat ise sağlıklı hayat merkezi olacak. Buranın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise Anafartalar’ın gelişmekte olan bir mahalle olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir noktaya yapılan bu merkez çok önemli. Bu mahallemizdeki büyük eksiklik giderilmiş olacak. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

AVNİ ÖRKİ İLE GURUR DUYUYORUM

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sağlıkla ilgili yapılan yatırımların çok önemli olduğunu ifade ederek, “Çelikkol ailesi hayır işlerinde her zaman olan bir aile. Pamukkale Belediyesi vatandaşların birçok sorunlarını çözüyor. Avni Örki başkanım göreve geldiği günden bu yana gece gündüz demeden çalışıyor. Bu güzel merkezin temelinin hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim açılışını yapmayı nasip etsin” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise törende yaptığı konuşmada, “180 günde tamamlanacak olan bu aile sağlığı merkezi çok önemli bir hizmet. Pamukkale Belediyesi burayı satın alarak sağlık alanına çevirmiş. Bu nedenle Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ile gurur duyuyorum. Rahmetli Ramazan Çelikkol’un adı da burada yaşayacak. Denizli hayırda yarışan bir şehir. Çelikkol ailesi buraya önemli katkı sağlayacak. Bölge insanları için büyük öneme sahip olan bu merkezin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da “Türkiye Yüzyılı’nın temeli ailedir. Ailelerimizim sağlıklı olması çok değerli. Bugüne kadar sağlıkla ilgili yapılan eserlere bir yenisi daha ekleniyor. Bu eserde emeği geçen Çelikkol ailesinden Musa Çelikkol ağabeyimize teşekkür ediyorum. Bu merkezde rahmetli Ramazan Çelikkol’un ismi yaşatılacak. Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin bitirme süresi 6 ay ancak müteahhidimizden söz aldık ve 4 ayda tamamlanacak. Bu merkezimiz Pamukkale’mize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından Pamukkale İlçe Vaizi İsmail Karahan’ın ettiği dua eşliğinde Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı.

10 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Anafartalar Mahallesi 3251 ada 15 parsel üzerindeki 630 metrekare alana yapılacak Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi zemin, 1. Kat ve terastan oluşacak. 560 metrekare kapalı alana sahip olacak merkezde, acil müdahale, aşılama ve bebek izleme, aile planlama, kan alma birimi ve muayene odaları bulunacak. 1. Kat ise Sağlıklı Hayat Merkezi olarak planlandı. Burada diyetisyen ve fizyoterapistler eşliğinde egzersizlerini yapabilecek. Eğitim ve toplantı salonu ile birlikte mutfak ve personel odası, arşiv gibi birimlerin de bulunacağı Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nde 310 metrekare de teras yer alıyor. Bölge için büyük öneme sahip olan projenin yaklaşık maliyeti ise 10 milyon TL olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Eylül 2023 Cuma 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Eylül 2023 Cumartesi 14 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
1 Ekim 2023 Pazar 13 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
2 Ekim 2023 Pazartesi 12 25Çok Bulutlu
3 Ekim 2023 Salı 12 26Çok Bulutlu