REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi deprem bölgesinde

Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi deprem bölgesinde

Depremin meydana gelmesinden hemen sonra Denizli de harekete geçti. Pamukkale Belediyesi7nin bu alanda ödülü bulunan arama kurtarma ekibi (PAKUT) ekipmanlarını alıp yola çıktı. Başkan Örki, “Tüm imkanlarımızla deprem bölgesindeyiz. Gün birlik günü” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Şubat 2023 Pazartesi, 11:07

Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illerde meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremlerden sonra Türkiye teyakkuza geçti. Pamukkale Belediyesi’nin arama kurtarma alanında ödülü bulunan ekibi PAKUT (Pamukkale Arama Kurtarma Ekibi) deprem haberinden hemen sonra yola çıktı. Pamukkale Belediye binasında sabahın erkenh saatlerinde toplanan ekip, kısa sürede hazırlığını yapıp hareket etti.
Diğer yandan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kurtarma ekibinin AFAD koordinesinde faaliyetlere katılmak üzere bölgeye gönderildiğini söyledi. Örki, “Gün birlik günüdür. Kurtarma ekibimiz en kısa sürede hazırlığını yaparak yola çıktı. Gayretimiz daha fazla insanımıza yardım ulaştırmak” dedi.

Örki, deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası da başlattıklarını söyledi. Pamukkale Belediyesi’nin YSE kavşağındaki binasında insani yardımları beklediklerini belirti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Mart 2023 Cumartesi 8 21Parçalı Bulutlu
26 Mart 2023 Pazar 9 20Sağanak Yağışlı
27 Mart 2023 Pazartesi 9 24Çok Bulutlu
28 Mart 2023 Salı 10 20Sağanak Yağışlı
29 Mart 2023 Çarşamba 6 13Yağmurlu