Pamukkale Belediyesi Atatürk büstünü yeniledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi Atatürk büstünü yeniledi

Pamukkale Belediyesi Atatürk büstünü yeniledi

Pamukkale Belediyesi ana hizmet binası girişinde bulunan ve 2014 öncesinde yapılan Atatürk büstünü ve çevresini yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2021 Perşembe, 11:01

2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi, geçmiş yıllardan bu yana ana giriş kapısının sol tarafında bulunan Atatürk büstünü yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi, öncesinde Denizli İl Özel İdaresi olarak kullanılan binada hizmet vermeye başlamıştı.

Denizli İl Özel İdaresi olarak kullanılan dönemde de mevcut olan Atatürk Büstü, hava şartlarının da etkisiyle yıpranmaya başlamıştı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin talimatlarıyla başlatılan yenileme çalışmaları iki hafta gibi kısa bir sürede tamamlandı. Atatürk Büstü boyandı, etrafını çevreleyen taşlar özel kesim taşlarla döşendi ve çevresi mevsime uygun çiçek dikimiyle süslendi.

Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki ana hizmet binasının girişinde bulunan Atatürk Büstü yeni haliyle, daha net fark edilir ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına yakışır hale getirildi.

Çevreden geçen vatandaşlar, öncesinde Atatürk büstünün ağaçlar arasında çok da fark edilmediğini, yenilenen haliyle Atatürk’e ve Pamukkale’ye yakışır bir hale getirildiği için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Eylül 2021 Cumartesi 17 35Az Bulutlu
19 Eylül 2021 Pazar 19 35Parçalı Bulutlu
20 Eylül 2021 Pazartesi 20 35Parçalı Bulutlu
21 Eylül 2021 Salı 21 36Parçalı Bulutlu
22 Eylül 2021 Çarşamba 18 32Az Bulutlu