Pamukkale Belediyesi haşereyle mücadele ediyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi haşereyle mücadele ediyor

Pamukkale Belediyesi haşereyle mücadele ediyor

Pamukkale Belediyesi, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle birlikte üreme oranı artan karasinekle mücadelesine Kurban Bayramı öncesinde hız verdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaz, kış tüm ilçemizde ilaçlama çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kurban Bayramı öncesi, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için karasinekle mücadelemize sıklaştırdık” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2021 Salı, 13:55

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü İlaçlama ekipleri, karasinek ve benzeri haşerelerin yoğun olarak ürediği bölgeleri her gün rutin olarak ilaçlamaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi ekipler ilaçlama sıklığını artırdı. Özellikle karasinek yoğunluğunun arttığı bölgelerde insan sağlığıyla birlikte bitki ve hayvanlara zararı olmayan ilaçlarla çalışmalar gerçekleştiriliyor. Karasinekle mücadele kapsamında, çöp konteynerleri başta olmak üzere, çöp döküm sahaları, bağ, bahçe, besihane gibi alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda vatandaşlardan gelen şikâyetlerde değerlendirilerek, o bölgelere de ekipler yönlendiriliyor.

“RAHAT BİR BAYRAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Sağlık İşleri Müdürlüğümüze bağlı ilaçlama ekiplerimiz düzenli olarak yaz ve kış aylarında sivrisinek üreme alanları ile karasinek üreme alanlarını, bunlara ek olarak semt pazarlarımızı, çöp konteynerlerinin ilaçlamalarını gerçekleştiriyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın huzurlu bayram geçirebilmesi amacıyla karasinekle mücadele çalışmalarımızı daha da artırdık. Çalışmalarımızı bu sıklıkla Kurban Bayramı sonrasında da sürdüreceğiz. İlçe halkımızın yaz aylarını ve özellikle Kurban Bayramı’nı rahat bir ortamda geçirebilmeleri için tüm gayretimizi gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız 61 mahallemizin tamamında rutini aksatmadan, gerektiğinde sıklaştırarak devam ettirmeye özen gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Halkımızın sağlığı, huzuru ve mutluluğu bizim için çok önemli. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Ramazan Günbüzel   -  Bağlantı 13 Temmuz 2021, 17:42

Kuşpınar mahallesi Lise 1 Sokakta oturuyorum.Bazen bir ilaçlama rababı geçiyor ama sinekler yine de var.Daha vnceki yıllarda ilaçlama yapıldığında arkada bir duman yığını olurdu.Sinek olmazdı.Şemdi ilaçmı değişti,ilaçlamamı da sinekler ölmüyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Temmuz 2021 Perşembe 23 39Sıcak
30 Temmuz 2021 Cuma 23 40Sıcak
31 Temmuz 2021 Cumartesi 23 40Sıcak
1 Ağustos 2021 Pazar 23 40Sıcak
2 Ağustos 2021 Pazartesi 23 41Sıcak