Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı kapılarını açtı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı kapılarını açtı

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı kapılarını açtı

Hafta sonunda kapılarını vatandaşlara açan Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı Denizlililerin akınına uğradı. Vatandaşlar, Türkiye’nin en büyük tematik şehir ormanı olan ve macera parkurundan, dağ kızağına, 5 kuleli ziplinden, kay kay parkuruna kadar birçok özel bölümden oluşan Seyir Tepesi’ne çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Kasım 2020 Pazartesi, 11:49

Pamukkale Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılan Seyir Tepesi açıldı. Türkiye’nin en büyük tematik şehir ormanı özelliğine sahip Seyir Tepesi Şehir Ormanı, Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan 405 bin metrekarelik alanda yapılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru yapılan 1550 projenin en büyüğü olan Seyir Tepesi Şehir Ormanı, geçtiğimiz Cumartesi günü kapılarını vatandaşlara açtı.

Denizlililer Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na büyük ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren şehir ormanına gelen vatandaşlar kendi araçları ve ücretsiz ring seferleri ile muhteşem tesise çıkma imkanı buldu.

Çocuklar için çizgi film kahramanlarının temalarından oluşturulan oyun grupları büyük ilgi görürken, vatandaşlar eşsiz Denizli manzarasında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Dev horoz heykeli en çok ilgi gören noktalardan biri olurken, seyir salıncağına binen vatandaşlar kenti farklı bir açıdan görme imkanı buldu. Macera severler ise macera parkuru, dağ kızağı, 5 kuleli zipline ve kay kay parkurunda adrenalin dolu anlar geçirdi. Kimi Denizlililer de kafeteryalarda çay kahve içerek Seyir Tepesi’nin keyfini sürdü.

VATANDAŞLAR ÇOK BEĞENDİ
Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na gelen vatandaşlar projeyle ilgili görüşlerini dile getirdi. Ailesiyle Seyir Tepesi’ne gelen İnci Dolu, “Ortam şok güzel. Çocuklar ve ailelerle gelinebilecek bir tesis olmuş. Koronavirüs döneminde bence temiz olması önemli. Özellikle çocuklarımız çok güzel vakit geçirdi. Ben herkesin ailecek buraya gelmekten mutluluk duyacağına inanıyorum” dedi.

Eda Güldaş ise koronavirüs nedeniyle kapalı ortamlara gitmekten çekinildiğini belirterek, “Burada vakit geçirmek için bir çok unsur var. Bana göre Denizli’nin en güzel projelerinden biri olmuş. Ben çok beğendim” derken Murat Aşkın ise “Seyir Tepesi’nin açıldığını duyunca hemen gelmek istedik. Kapalı yerlere gidemiyoruz. Burayı hizmete açan Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Bence halkımız bu tesisin kıymetini bilsin. Bu dev tesisi vatandaşlar olarak korumalıyız” diye konuştu.

TEŞEKKÜRLER DENİZLİ
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nın hizmete sunulduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı halkımıza açıldı. Cumartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren halkımız tesisimize büyük ilgi gösterdi. Bu ilgi bizleri mutlu etti. Bu nedenle tüm Denizlili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın muhteşem Denizli manzarası ve adrenalin noktalarının bulunduğu tesisimize haftanın her günü büyük ilgi göstereceğine inanıyorum. Biz Pamukkale Belediyesi olarak halkımızın mutluluğunu sağlamak için gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük tematik şehir ormanı olma özelliğini taşıyan bu dev tesis önce ilçemize sonra da Denizli’mize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

hasan   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 23:15

kaldırımında yürüyemediğimiz şehir denizli. ne zaman rahat bir şekilde kaldırımlarda yürürüz acaba. çamlığa kadar olan yeni yapılan kaldırımlar bozulmaya başladı taşlar yerinden oynamış. dünya kenti olabilmek ve kaldırımda yürüyememek

Haso   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 22:29

Haa, bu arada DDHnin arkasındaki caddedeki şerit çizgileri harika, 29 Ekim Bulvarına kadar. Belediyelerimize duyurulur

Haso   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 22:24

Çok lazımdı, olmazsa olmazımızdı. Tek eksiğimiz orasıydı. Artık başımız göğe erecek, tüm sorunlarımız bitecek; yaşasııııın

fiko   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 20:41

TEPRIKLER AVNI BASKAN

Umur   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 18:29

Yapılan her güzel çalışmayı tebrik ve takdir etmek gerek ama Denizli’mizin ülkemizin kıt kaynaklarını kullanırken üretime, işgücüne, ekatma değeri olan alanlara öncelik vermek gerekli. Bunlar tamamlandıktan sonra seyirlik keyiflik mekanlara sıra geli

Kamil   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 12:52

Henüz gitmedim ama, gidenler çok memnun kalmışlar. En kısa zamanda gitmeyi planlıyorum. Türkiye’nin en aktif çalışan Belediye yapısına sahip Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne Teşekkürler.

comolokko   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 12:41

Seyir tepesi mi? Bildiğin kel tepe oldu orası artık

Kazım Dalarslan   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 11:56

Emeği geçen herkese ve her kesime sonsuz teşekkürler

Kazım Dalarslan   -  Bağlantı 2 Kasım 2020, 11:54

Sn.Başkan Avni Örki’ye teşekkürler böyle bir tesisi Denizli’ye kazandırdığı için

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Kasım 2020 Perşembe 2 15Az Bulutlu
27 Kasım 2020 Cuma 2 15Az Bulutlu
28 Kasım 2020 Cumartesi 3 16Az Bulutlu
29 Kasım 2020 Pazar 3 16Az Bulutlu
30 Kasım 2020 Pazartesi 3 16Az Bulutlu