Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor

Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor

Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanları için kedi köpek kulübeleri yaparken, sokaktaki canlar için yem ve su servisi yapıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2021 Pazar, 15:58

Her yıl 4 Nisan, tüm dünyada sayıları yaklaşık 600 milyon olan sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Dünya Sokak Hayvanları Günü” olarak kutlanıyor.

Pamukkale Belediyesi, yılın her gününde sokak hayvanlarını unutmuyor. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ahşap atıklardan sokaklarda yaşayan kediler ve köpekler için kulübe yaparak, bu hayvanların yazın sıcaktan kışın da soğuktan korunmalarını sağladı.

Bu kulübeleri ilçenin birçok noktasında yer alan parklara monte eden ekipler, sokaktaki canlara sıcak bir yuva sağlamış oldu. Özellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde Pamukkale Belediyesi ekipleri sokak hayvanları için yem ve su kaplarını doldurarak onların yanında oldu.

SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMADIK
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçedeki vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için aralıksız çalıştıklarını ifade ederek, “Sadece vatandaşlarımıza değil sokaktaki canlıların da yanında olmaya çalışıyoruz. Atık ahşapları toplayıp değerlendirerek sokaktaki canlar için kulübeler yaptık. Hem kediler hem de köpekler için sıcak yuva oluşturduk. Bunun yanında sokak hayvanlarına özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemlerde yem ve su servisi yaptık. İlçemiz genelinde bu uygulamamız yılın her döneminde devam ediyor. Onlar bizim can dostlarımız. Sadece bir gün değil, her gün yanlarındayız” dedi.

Yorumlar

güney cabbar   -  Bağlantı 5 Nisan 2021, 08:54

hayırlı günler hayvanlara saygımız sonsuz heber gayet olumlu peki babadağlılar işhanında ölen vatandaş haberini niye yapmıyorsunuz ??????????

yusuf kenan kandemir   -  Bağlantı 5 Nisan 2021, 08:23

pamukkale belediyesi ne mahallemizde kedi evi ne ihtiyac olduğunu belirttim , elimizde yok dediler , şimdide kedi evi yapıyoruz diye haber yapılmış , hiçde inandırıcı gelmedi bana .

Burak Bilge   -  Bağlantı 4 Nisan 2021, 19:57

Başkanımızın hayvan sevgisi ve duyarlılığı tüm övgüleri hak ediyor

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Nisan 2021 Cuma 9 28Az Bulutlu
24 Nisan 2021 Cumartesi 13 30Parçalı Bulutlu
25 Nisan 2021 Pazar 15 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Nisan 2021 Pazartesi 12 26Parçalı Bulutlu
27 Nisan 2021 Salı 10 29Parçalı Bulutlu