Pamukkale Belediyesi Sosyal Market hizmete girdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi Sosyal Market hizmete girdi

Pamukkale Belediyesi Sosyal Market hizmete girdi

Pamukkale Belediyesi Sosyal Market hizmet vermeye başladı. Başkan Hüseyin Gürlesin, Gıda Bankacılığı kapsamında kurulan dernek aracılığıyla ihtiyaç sahibi olan vatandaşların kullanacağı “Sosyal Market”in hizmete girdiğini belirterek, “En iddialı projemizden bir olan sosyal market ile bir çok ailenin derdine derman oluyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Kasım 2016 Pazartesi, 16:47

Pamukkale Belediyesi, “Sosyal Market” ile ilgili çalışmaları tamamladı. Geçen yıl kurulan Pamukkale Belediyesi Sosyal Market Derneği’nin yönetiminde işadamı Ali Alaybeyoğlu, Pelitlibağ Mahalle Muhtarı Mesut Ünal, işadamı Ahmet Atıcı, Meclis Üyesi Alpaslan Albay, İşadamı Mehmet Öztürk ve işadamı Seyfi Başer görev alıyor.

denizli-pamukkale-belediyesi-sosyal-market-hizmete-girdi-1

İlçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ulaşarak onların var olan dertlerinin çözümünü hedefleyen “Pamukkale Sosyal Market” Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek binasında hizmet vermeye başladı.

68 mahallede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların tespit edilmesi ile başlayan süreç yapılan inceleme sonunda bu kişilere “Sosyal Kart” verilmesi ile devam ediyor. Bu çerçevede her ay 1000 puan yüklenen ihtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal markete gelerek, ihtiyacı olan hemen her şeye ulaşabiliyor.

“EN İDDİALI PROJEMİZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Sosyal Market Derneği’nin faaliyetleri arasında yer alan “Sosyal Market”in vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi. “İlk etapta 1000 aileye ulaşmayı hedefliyoruz” diyen Gürlesin, “Buradaki amaç ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerif’ine uygun olarak halkımıza dokunmak istiyoruz. Bu çerçevede gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tespit edilerek onların dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. En iddialı olduğumuz projelerden biri olan Sosyal Market’te sosyal kart verdiğimiz vatandaşlarımızın alış veriş yapmalarını sağlıyoruz. Bu markette para geçmiyor. Her ay düzenli olarak yüklenen 1000 puanla vatandaşlarımız neye ihtiyacı varsa onu alabiliyor. Biz bu sayede sıkıntı yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz” dedi. Pamukkale Sosyal Market’te yer alan gıdanın yanında giyim ve ayakkabı gibi ürünlerin de yer aldığını da vurgulayan Gürlesin, “Bu marketteki hiçbir ürün kullanılmış değil. Nasıl bir mağazadan alış veriş yapılıyorsa halkımız buradan alışverişini yapabilecek. Burada yer alan ürünleri hayırseverlerimiz dernek aracılığıyla bağış yaparken, bu bağışların karşılığında gelirler vergisinden bu miktarlar düşülecek. Biz bu anlamda hayırseverlerimizden destek bekliyoruz” diye konuştu.

“BİZ GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUYORUZ”
Sosyal Market’in sadece gelen bağışlarla hizmet vermeyeceğini, belediye tarafından da oluşturulacak bir bütçe ile destekleneceğini anlatan Başkan Gürlesin, “Şu ana kadar 477 kişiye sosyal kart verdik. Proje kapsamında ilk hedefimiz 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak. Bunu gelecek yıllarda 2000-2500 kişiye kadar yükseltmek istiyoruz. Biz bu konuda her başvurana değil gerçek ihtiyaç sahiplerine bu kartı veriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak hayırseverlerimizle ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü oluyoruz. Bu sayede halkımıza dokunmak istiyoruz” dedi.

Yorumlar

ilker   -  Bağlantı 8 Kasım 2016, 10:18

Benim vergimle istihtam sağlayın.İnsanları bedavacılığa yönlendirmeyin.Başkasının parasını harcamak nekadar kolay?

Bakış Açısı   -  Bağlantı 7 Kasım 2016, 20:23

SADAKA değil İŞ YARATIN. YARATAMIYORSANIZ çekilin…

YAŞAR TAŞLICALI   -  Bağlantı 7 Kasım 2016, 17:28

başkanım hayırlı uğurlu olsun.
DURMAK YOK YOLA DEVAM.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2021 Perşembe 15 30Çok Bulutlu
18 Haziran 2021 Cuma 16 33Parçalı Bulutlu
19 Haziran 2021 Cumartesi 17 34Parçalı Bulutlu
20 Haziran 2021 Pazar 17 34Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Haziran 2021 Pazartesi 18 31Gökgürültülü Sağanak Yağışlı