Pamukkale Belediyesi, yangın bölgelerine insani yardım için seferberlik başlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi, yangın bölgelerine insani yardım için seferberlik başlattı

Pamukkale Belediyesi, yangın bölgelerine insani yardım için seferberlik başlattı

Pamukkale Belediyesi, Akdeniz ve Ege’de meydana gelen orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için harekete geçti. Pamukkale Sosyal Market aracılığıyla insani yardım malzemeleri yangın bölgelerine gönderiliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2021 Cuma, 10:45

Türkiye orman yangınlarıyla mücadele ediyor. İlk olarak Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 noktada başlayan orman yangınları ile Osmaniye, Adana ile birlikte Muğla’nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde de orman yangınları meydana geldi.

Tarihin en büyük yangınları olarak kayıtlara geçen olaylarla ilgili olarak birçok yerleşim birimi tahliye edilirken can kayıpları da yaşandı. Pamukkale Belediyesi Sosyal Market aracılığıyla orman yangınından etkilenen bölgeler için malzeme yardımında bulundu. Sosyal Market’te bulunan çarşaf, battaniye, kıyafetler, çocuk bezi, bebek maması ve paketli yiyeceklerin yer aldığı malzemeler yangın bölgelerine gönderildi.

Pamukkale Belediyesi, yangın bölgesine gönderilmek üzere yardım malzemelerini ulaştırmak isteyen vatandaşlar için Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında yardım toplama noktası oluşturdu. Vatandaşlar çarşaf, battaniye, kıyafetler, çocuk bezi, bebek maması ve paketli yiyecek gibi ürünleri Pamukkale Belediyesi Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek.

HAYDİ PAMUKKALE YANGIN BÖLGELERİ İÇİN EL ELE
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, birçok ilde meydana gelen ve söndürülmesi için büyük bir mücadelenin verildiği orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için harekete geçtiklerini ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi Sosyal Market, bir afet anında hemen organize olarak ihtiyaç olan malzemeleri bölgelere ulaştırıyor. Yangınlar da bir anlamda afet. Bu afetlerden zarar görenler için ‘Haydi Pamukkale yangın bölgelerine destek olmaya’ diyerek Sosyal Market aracılığıyla yardımları ulaştırmak istiyoruz. Denizlili hemşehrilerimiz insani yardım malzemelerini Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binamıza getirebilirler. Ayrıca 444 92 20 numaralı telefondan ekiplerimize ulaşılabilir. Meydana gelen yaraları sarmak için vatandaşlarımız yangın bölgelerine göndermek istedikleri malzemeleri bizlere ulaştırabilirler. Hangi bölgede ihtiyaç varsa malzemeleri o bölgeye ekiplerimiz ulaştıracaklardır. Bu zor zamanları el ele vererek aşacağız. Orman yangınlarının bir an önce söndürülmesi için devletimiz tüm imkânlarını seferber etti. Duyarlılıkları için tüm Denizli halkına şimdiden teşekkür ediyorum. Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dilerim” dedi.

Yorumlar

AHMET AY   -  Bağlantı 30 Temmuz 2021, 10:56

BU MEMLEKETTE DEVLET VEYA HÜKÜMET YOKMUDA HALA BELEDİYELER, ODALAR, DERNEKLER, YARDIM EDİYORDA DEVLET VE HÜKÜMET BAKIYOR

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Eylül 2021 Perşembe 15 24Sağanak Yağışlı
24 Eylül 2021 Cuma 9 25Parçalı Bulutlu
25 Eylül 2021 Cumartesi 12 29Az Bulutlu
26 Eylül 2021 Pazar 14 32Parçalı Bulutlu
27 Eylül 2021 Pazartesi 16 32Az Bulutlu