REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı

Pamukkale Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı

Ali Rıza Ertemur başkanlığında ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi’nde başkanvekilleri ve encümen üyeler seçildi. Pamukkale’de Başkan Ertemur ile birlikte 26 CHP meclis üyesi, 8 AK Parti ve 4 MHP meclis üyesi bulunuyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Nisan 2024 Pazar, 17:43

31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını yapan Pamukkale Belediyesi’nde Ertemur ile birlikte 26 CHP meclis üyesi, 8 AK Parti ve 4 MHP meclis üyesi bulunuyor.

Toplantıda  Pamukkale Belediye Meclisi’nde bulunan partilerin grup başkan vekilleri belirlendi. CHP Grup Başkanvekili Himmet Keysan olurken, AK Parti Grup Başkanvekili Osman Nuri Nazlıer ve MHP Grup Başkanvekili Raşit Özdemir oldu.

Toplantıda başında AK Parti listesinden meclis üyesi seçilen MHP’li isimler kendi grupları ile yola devam edeceklerini bildirdi.

Gizli oylama ile yapılan seçimde CHP’den Özcan Dama 25 oyla 1. Başkanvekili oldu.

MHP’nin aday göstermediği seçimde CHP’den Mahinur Dingil 26 oyla 2. Başkanvekili seçildi. Başkanvekillerinin görev süresi 2 yıl olacak.

Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda 2 yıl boyunca asil Divan Kâtip Üyeleri CHP’den Betül Yiğit ve Emirhan Gönültaş, yedek Divan Katip Üyeleri ise Ayşenur Karaca ve İbrahim Savan seçildi. Seçimin ardından ilk kez gerçekleştirilen Pamukkale Belediye Meclisi toplantısında encümen üyeleri seçildi.

Gizli yapılan oylama sonunda CHP’den Bülent Taylan Kaplan, Süleyman Koç, Mustafa Gülmez encümen üyeliklerine seçildi.

Ali Rıza Ertemur’un başkanlığında yapılan Pamukkale Belediye Meclisi Toplantısı’nda Meclis İhtisas Komisyonları’nda görev alan isimler de belirlendi.

Toplantıyla Pamukkale Belediyesi’nde 2024-2029 döneminde görev yapacak isimler belirlenmiş oldu.

Toplantıda konuşan Ertemur “Önemli bir Yerel Seçim sürecinin ardından şimdi çalışma ve Pamukkale’ye hizmet etme zamanı! İnanıyorum ki memleketimiz için güzel hizmetlere imza atacak ve Pamukkale’yi daha iyi noktalara taşıyacak kararlar alacağız” dedi.

Ertemur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki 5 yıllık süreyi de sağlıkla, huzurla geçirecek, Pamukkale’mize yapılacak her türlü hizmette ortak kararlarda buluşarak güzel hizmetlere imza atacağız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet çatısı altında, O’nun işaret ettiği doğrultuda ve O’nun belirlemiş olduğu ilkeler çerçevesinde çalışmalarımızı yerine getireceğiz.

Her daim vatandaşın sesine kulak vereceğiz. Nerede bir hizmet ihtiyacı varsa, bizler de orada olacağız. Geçtiğimiz dönemde hep birlikte yoğun ve önemli bir seçim sürecini yaşadık. Ancak bu süreç geride kaldı.

Şimdi Pamukkale’mize hizmet etmek için bu salonda bulunuyoruz. Bir masa etrafında istişare ederek inanıyorum ki oy birliği ile hizmetlerimizi yapacağız.

Sonuçta bir aileyiz. Bu çerçevede birlik, beraberlik ve huzur içerisinde Pamukkale’de yaşayan 346 bin nüfusa hizmet götürmenin çabasında olacağız.

Bu salonda alacağımız bütün kararlar; Pamukkale’mize ve Denizli’mize hayırlı uğurlu olsun.”

Yorumlar

Ahmet   -  Bağlantı 8 Nisan 2024, 00:26

Makam aracı kullanamazsınız inşallah ee akp kullandı deme lüksünüz yok sonuçta biz bir belediye alsak betona şuna buna yapmayız diyordunuz israf yerine tasarruf diyordunuz hadi şimdi çalışma vakti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Mayıs 2024 Pazartesi 18 33Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 18 34Parçalı Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Parçalı Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 19 33Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 14 26Parçalı Bulutlu