REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden 15 Temmuz sergisi

Pamukkale Belediyesi’nden 15 Temmuz sergisi

Pamukkale Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergisi açtı. Sergiyi ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Allah’a sonsuz kere hamd ve şükürler olsun ki şimdi bu fotoğraflara baktığımızda bir mağlubiyeti, yok oluşu değil, bir zaferi, duruşu hatırlıyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Temmuz 2019 Pazartesi, 18:22

Pamukkale Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergisi açıldı. Sergide 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Türk Milleti’nin sergilemiş olduğu amansız mücadelenin fotoğrafları yer aldı.

Fotoğraf sergisine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Pamukkale Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi, 15 Temmuz akşamı saat 22.00’a kadar açık kalacak.

“BU VATAN ONLARA MİNNETTARDIR”
Fotoğraf sergisini ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sergide yer alan fotoğrafları inceledi.

Fotoğraf sergisiyle o gece yaşanan milli zaferin hafızalara kazınmasını amaçladıklarını belirten Başkan Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak Denizlili vatandaşlarımızın en uğrak noktalarından biri olan alışveriş merkezinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergimizi açarak hafızaları tazelemek, 3 yıl önce yaşanan hain darbe girişiminde milletimizin sergilemiş olduğu milli duruşu tekrar gözler önüne sermek istedik. Şer odakları, parçaladıkları diğer devletler gibi bizi de yok etmek istediler. Ama çok şükür ki milletimizin feraseti ve hakka olan inancı galip gelerek tüm plan ve senaryoları boşa çıkarmıştır. Bu fotoğraf sergisinde de o gece millet olarak vermiş olduğumuz mücadeleyi gözler önüne serdik. Allah’a sonsuz kere hamd ve şükürler olsun ki şimdi bu fotoğraflara baktığımızda bir mağlubiyeti, yok oluşu değil, bir zaferi, duruşu hatırlıyoruz. Ben bu vesileyle hain darbe girişimi sırasında bu vatan için canını yok sayarak şehadete göz kırpmadan koşan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kalanlara da sabırlar diliyorum. Bu vatan onlara minnettardır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 25 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 25 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 43Sıcak