REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden 8 Mart’a özel etkinlik

Pamukkale Belediyesi’nden 8 Mart’a özel etkinlik

Pamukkale Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kadınlar Günü’ne özel söyleşi, şiir dinletisi, tiyatro oyunu ve sergiyi kapsayan etkinliklerimiz olacak. Bu güzellikleri hep birlikte yaşamak adına tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mart 2022 Cuma, 15:16

Pamukkale Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir dizi etkinlik düzenliyor. Kadınlara yönelik projelerle adından başarıyla söz ettiren Pamukkale Belediyesi, kadınlara özel olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da unutmadı.

Her geçen yıl birbirinden farklı ve özel etkinliklerle kadınlar gününü kutlayan Pamukkale Belediyesi, bu yıl tüm etkinliklerini Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenliyor. “Kabuğunu Kıranlar” başlığı altında Söyleşi’de Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden Doç Dr. Dilek Çetindaş, katılımcılarla bir araya gelecek. PAÜ Şiir Topluluğu tarafından “Kadın Temalı Şiirler” dinletisinin ardından, PAÜ Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek olan “Hayal Perdesi Oyuncuları” adlı tiyatro oyunu izleyici karşısına çıkacak Program çerçevesinde Pamukkale Belediyesi Orkestrası mini bir konser verecek. “Tarihin İlklerine İmza Atan Türk Kadınları Fotoğraf Sergisi” ve “Kadınların İçin El Sanatları Kursu Sergisi” de program çerçevesinde gezilebilecek. Tüm etkinlikler, 8 Mart 2022 Salı günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda saat 11.30’da başlayacak. Etkinliklere katılım sağlamak isteyenler, belediyenin sosyal medya hesaplarında bulunan kayıt formu üzerinden kolaylıkla ön kayıt yaptırabilecekler.

TÜM KADINLARIMIZI BEKLİYORUZ
“Kadınlarımızı sadece 8 Mart’ta değil her gün hatırlayan bir belediyeyiz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde yaşayan kadınların el becerisi kazanmalarına, ücretsiz kurslarla aile ekonomilerine katkı sunabilmelerine, dezavantajlı kadınlara destek sağlayacak büyük bir olan Pamuk Eller projesine imza atarak ve kız çocuklarının eğitimine önemli destekler sağlıyoruz” dedi. Başkan Örki, “Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmelerine, aile ekonomilerine katkı sunabilecek projeler hazırlıyoruz. Bununla birlikte, kadınlarımıza özel 8 Mart’ta da hem eğlenmek, hem bilgilenmek, farkındalık oluşturmak ve ücretsiz kurslarımızda kadın kursiyerlerimizin yaptıkları güzel ürünleri herkesin görmesini istedik. 8 Mart etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Mayıs 2024 Salı 15 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba 14 28Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 14 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Parçalı Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 33Parçalı Bulutlu