Pamukkale Belediyesi’nden Aktepe’ye park ve ağaçlandırma projesi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden Aktepe’ye park ve ağaçlandırma projesi

Pamukkale Belediyesi’nden Aktepe’ye park ve ağaçlandırma projesi

Pamukkale Belediyesi, Aktepe mahallesinde bulunan Kurudere mevkiinde yaklaşık 100 bin metrekarelik alana park ve ağaçlandırma projesi uyguluyor. Etkinlikte binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Kasım 2021 Çarşamba, 16:30

Her mahallenin ihtiyacına göre projeleri hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, vatandaşların talepleri çerçevesinde önemli bir hizmete daha başladı. Aktepe Mahallesi’nde TOKİ konutlarının olduğu bölgede bulunan Kurudere mevkiinde “Pamukkale Belediyesi Aktepe Kurudere Park ve Ağaçlandırma Projesi” kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliği yaptığı etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Denizli İl Traım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen, Aktepe Muhtarı Muhammer Karataş, çevre okullardan gelen öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇOK ÖZEL BİR PROJE OLDU

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yer tahsisinin hazine ve Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda bu bölgede yaşayan vatandaşların taleplerini karşılayacak önemli bir projeyi hayata geçirmenin adımını attıklarını söyledi.

“Devletimiz yıllar önce bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarını çok daha iyi hale getiren toplu konutları yapmıştı” diyen Başkan Örki, “O günden bu yana devletimiz her zaman buraya hizmet getirdi. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak burada ihtiyaç olan hizmetleri bir arada verecek projeyi bugün başlatıyoruz. Aktepe Kurudere Park ve Ağaçlandırma projemizin içinde bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan otopark, oyun alanı, yeşil alan, yürüyüş yolları, piknik alanları, spor grupları ve tandır ocakları bulunacak. Çok büyük bir alanın içinde meyve ağaçlarının da yer aldığı binlerce fidanla donatılacak. Bu fidan dikme işlemini geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla yapmak istedik. Amacımız bugün fidan dikecek olan çocuklar kendi ağaçlarına sahip çıkarak, gelecek bir hatırasının olması. Burada çeşitli meyve ağaçları da yükselecek. Bize bu projemizde destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederken, bu projenin hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

DENİZLİ İÇİN EL ELE VERİP ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de yaptığı konuşmada ülkenin her noktasında yeşillendirme çalışmaları yapıldığını belirterek, “Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ilçemiz için güzel hizmetler yapıyor. Bu çalışma çok önemli. Pamukkale ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğu için Pamukkale Belediyesi gereken ne varsa yapıyor. Bunun için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi kutluyorum” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Denizli’nin Avrupa ortalaması üzerinde yeşil alana sahip bir kent olduğunun altını çizerek, “Şehir merkezindeki park sayımız 1300. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki göreve geldiği günden bu yana güzel hizmetleri hayata geçiriyor. Vatandaşlarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa onları yapıyor. Bugün de yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda otoparkından kamelyasına, yürüyüş yollarından oyun gruplarına kadar her şeyin düşünüldüğü bir proje için bir araya geldik. Bu projenin hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte içinde çam fidanları ile zeytin, elma, armut, ayva ve erik gibi meyve ağaçlarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
4 Aralık 2021 Cumartesi 11 14Kuvvetli Sağanak Yağışlı
5 Aralık 2021 Pazar 9 15Sağanak Yağışlı
6 Aralık 2021 Pazartesi 8 17Sağanak Yağışlı
7 Aralık 2021 Salı 11 17Sağanak Yağışlı
8 Aralık 2021 Çarşamba 10 16Sağanak Yağışlı