REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden Asmalıevler’e üçlü kompleks

Pamukkale Belediyesi’nden Asmalıevler’e üçlü kompleks

Pamukkale Belediyesi, mahallelerde ihtiyaçlara göre hizmetler üretmeye devam ediyor. Asmalıevler Mahallesi’nde ihtiyaç olan aile sağlığı merkezi, 4-6 yaş kreş ve cami iki ayrı bina ve tek projede yükseliyor. Tesisin temel atma töreninde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hayalini kurduğumuz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2024 Perşembe, 19:04

Her mahallede vatandaşların ihtiyaçlarına göre projeleri hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler’de önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Pamukkale İlçe Müftülüğü ve Hayırsever Başpet Petrol Turizm Gıda Tarım Ürünleri San ve Tic. A.Ş. ile yapılan protokol gereği yapımına başlanan “Pamukkale Belediyesi Asmalıevler Mahallesi Gülsüm Serter 4- Yaş Grubu Kreş, Cami ve Aile Sağlığı Merkezi”nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliği yaptığı törene AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, MHP Denizli İl Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Hayırsever Muhammet Serter, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KANDİL GÜNÜ TEMEL ATMA MUTLULUĞU YAŞIYORUZ
Törenin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Regaip Kandili’ne den gelen günde bu önemli tesisin temelinin atıldığına dikkat çekerek, “Yüce rabbim kandilin bereketinden, feyzinden, rahmetinden, güzelliğinden her birimizi istifade edebilen kullarından eylesin. Benim hayallerimden biri de bu proje ile gerçekleşiyor. Hayırsever Serter ailesinin destekleriyle birlikte ilçemizde daha önce 2 okul kazandırmıştık. Bu bölgede ihtiyaç olan kreş, aile sağlığı merkezi ve cami için de yine Serter ailesinin katkıları büyük oldu. İlk bloğunda çalışmaların başladığı tesisimizin ikinci bloğunun temelini atıyoruz. Camimizin temel atılacağı günün kandil gecesine denk gelmesi de bizi mutlu etti” dedi. Eğitim ve sağlık konularında önemli çalışmalar imza attıklarının da altını çizen Başkan Örki, “Eğitim deyince akan sular duruyor. 2019-2024 yılları arasında 24 derslikli 6 katlı 2 okulu ilçemize hayırsever Serter ailesinin destekleriyle kazandırdık. Kavakbaşı’na Doğa ve Fen Okulu yaptık. İlçemizdeki 3 camimizin altında kreşler yaptık. 13 tane okulumuzu baştan sonra içini, dışını boyadık. 8 okulumuzun içerisine halı saha, 1 okulumuzun bahçesine rugby sahası yaptık. Birçoğuna basketbol, voleybol sahaları yaptık. Şimdiye kadar 5 tane mahallemizde sağlık evlerini hayata geçirdik. Yine Anafartalar mahallemize Aile Sağlığı Merkezi kazandırdık. İşletilmesi için İl Sağlık Müdürlüğümüze devrettik. İçlerinde Asmalıevler’in de olduğu 10 mahallede altyapı çalışmalarını Denizli Büyükşehir Belediyemiz üstyapısını da Pamukkale Belediyesi olarak biz yapıyoruz. Allah’ın izniyle bu kadar büyük işleri bitirdik. Burayı da çok kısa sürede tamamlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yeniden aday gösterine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a yeni büyük destanlar yazacağı yolda başarılar diliyorum. Projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BÖLGE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
MHP Denizli İl Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz ise Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan tesisin önemli olduğunu ifade ederek, “Hayırsever Serter ailesinin çalışmalarını biliyoruz, Allah kendilerinden razı olsun. Başkanımız Avni Örki’ye ve Denizli’yi inşa eden Osman Zolan’a da teşekkür ediyorum. Altyapı çalışmaları hep zor olur. Başkanlarımızın görev sürecinde pandemi ve devamında deprem gerçeğini yaşadık. Belediyelerimiz bu zor anlarda da hep halkımızın yanında oldu ve yoğun çalışmalarla zorlukları aştık. Cumhur İttifakı olarak Denizli’de 20’de 20 hedefiyle çıktığımız yolda başarılı olacağız, inşallah. Temeli atılan tesisin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Aile Sağlığı Merkezleri’nin erken tanı noktasında önemli bir görevi olduğunun altını çizen İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ise “Denizli merkezde aile hekimi başına 3500 kişi düşüyor. Bu yüzden merkezde yapılan bu yatırımlar çok önemli. Başta Avni Başkan’ım olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün burada 4 aile hekimini barındıracak kadar tesis yapılıyor. Bu da 12 bin civarı vatandaşın buradan yararlanacağı anlamı taşıyor. Bu yatırımlar olmasa bu işler bu kadar hızlı olmaz. Bu tür tesisler sayesinde erken tanı çalışmaları da daha çok yapılacaktır. Başta Osman Başkan’ımız ve Avni Başkan’ımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu mübarek günde bu önemli açılış hayırlı uğurlu olsun” dedi. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut da “Bu tür tesislerin hayırseverlerin destekleriyle yapılması çok güzel. Vatandaşlarımızın doğduğu topraklara olan bu destekleri çok önemli. Hem örnek olmak hem vatandaşların hizmet almasına destek olmak. Bu güzel proje Pamukkale’mize Denizli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

“AVNİ ÖRKİ BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
“Burada cami, kreş, kuran kursu ve aile sağlığı merkeziden oluşan çok değerli bir çalışma var” diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Serter ailemize yürekten teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyemiz ilçemizde birçok önemli çalışmaların altına imza attı. Geçtiğimiz zorlu sürece rağmen Avni Başkanımız çok güzel işler yaptı. Ben vatandaşlarımız adına Avni Başkan’ımıza çok teşekkür ediyorum. Asmalıevler’de altyapı öncesi Avni Başkanımıza sorduk. Seçim öncesine geliyor diye, ancak başkanımız ‘Seçim odaklı hareket etmeyelim, hizmet etmemiz gerekiyorsa yapalım’ dedi. Biz Denizli’mizin tamamının altyapısını düzenledik. 100 yıllık altyapımızı tamamladık. Allah’ımızın izniyle bu mahallemizin üstyapısı 2-3 ay içinde bitirilip tamamlanacak. Altyapı çalışmalarından önce suyumuzun %65 i toprağa gidiyordu. Bunun önüne geçmek için, doğa için, ülkemiz için, geleceğimiz için hizmet adımını attık. Biz kendi geleceğimiz için değil şehrimizin geleceği için çalışmalar yaptık. Burada yapılan hizmet de mahallemize, ilçemize hayırlı olsun. Ülke olarak güçlü olmak zorunda böyle güzel yatırımları yapmak zorundayız. Avni Başkan’ıma böyle güzel bir işe adım attığı için teşekkür ediyorum, hayırsever ailemize de teşekkür ediyorum” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise “Bu bölgede çalışan kadınlarımızın kreşe çok ihtiyacı vardı. Çocuklarını buraya bırakarak ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. Şehrimizde nelere ihtiyacımız varsa biz konuşuyoruz. Avni Başkanımız şehrimizde en fazla sorumluluk alarak hizmet yapan başkanlarımızdan. Kendini düşünmeyip sorun çözen hizmet yapan Osman Zolan ve Avni Örki başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Altyapı işi çok sancılı ancak çok önemlidir. İnşallah buradaki çalışmalar bittiğinde göreceksiniz çok güzel bir mahallemiz olacak. Biz AK belediyecilik olarak sadece bugünü değil geleceğimizi de düşünüyoruz, AK belediyecilik yapan başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu değerli çalışma için de Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ve hayırsever ailemize çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından tesisin temeli dualarla atıldı.

2 BİNADA 3 HİZMET
Asmalıevler Mahallesinde 2045 m² yüzölçümüne sahip alanda 3 farklı hizmeti bir arada verecek olan Cami, Kreş ve Aile Sağlığı Merkezimiz yapımına geride kalan yılın 11 Eylül tarihinde başlandı. Toplam inşaat alanı 1520 m² olan ve 2 şer kattan oluşan 2 ayrı binanın yer aldığı projenin zemin+1 kattan oluşan A Bloğu’nda 4-6 Yaş Kreş ve Kur’an Kursu bulunuyor. Zemin katta 4 sınıfın yer aldığı projenin ilk katında oyun odası ve bekleme salonu da yer alıyor. Asansörle de çıkılabilecek olan diğer katta ise mutfak, yemekhane, uyku ve dinlenme odası, hikâye ve sinema odası ile Kur’an dersi odası bulunurken, binanın bahçe kısmında oyun parkı ve otopark alanı bulunuyor. B bloka olan planlanan bölüm de zemin +1 kattan oluşuyor. 346 metrekare inşaat alanına sahip olan projenin bu bölümü Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek. Burada 3 doktor odası, gebe izleme odası, aşı odası, kan alma odası ve acil müdahale odasının yanı sıra caminin de abdest alma bölümleri yer alıyor. Bu binanın 1. Katı ise cami olarak kullanılacak. Pamukkale Belediyesi Asmalıevler Mahallesi Gülsüm Serter 4-6 Yaş Grubu Kreş, Cami ve Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatının kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Temmuz 2024 Pazartesi 22 37Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 22 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 23 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 41Sıcak