REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden el dezenfekteni hizmeti

Pamukkale Belediyesi’nden el dezenfekteni hizmeti

Pamukkale Belediyesi, koronavirüs tehdidi için dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelindeki pazar yerlerinde vatandaşların kullanması için el dezenfekte makineleri kurulurken, belediye hizmet binalarında da bu makineler aktif halde çalışıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelinde her noktada çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Koronavirüsten korunmak için yetkili birimlerin uyarılarına uymak çok önemli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mart 2020 Cumartesi, 11:57

Dünyayı etkisi altına alan ve can almaya devam eden koronavirüsten korunmak için yoğun mesai yapan Pamukkale Belediyesi, bugüne kadar tüm kamu binaları, okullar, hizmet binaları, özel araçlar gibi insanların bulunduğu yerleri dezenfekte etti.

Haftanın her günü kurulan pazar yerlerinde de 65 yaş üstü vatandaşlara alışveriş konusunda yardımcı olmaya devam ediyor. Bu çalışmalar devam ederken özelikle pazar yerlerinde vatandaşları kullanması için el dezenfekte noktaları oluşturuldu. Her gün ilçenin farklı mahallelerinde kurulan pazarlara götürülecek olan dezenfekte noktaları vatandaşlardan tam not aldı.

Zahir Güler, Pamukkale Belediyesi’nin uygulamasının yerinde olduğunu söyleyerek, “Bu hizmetten dolayı teşekkür ederim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Alparslan Kaya ise pazarlarda el dezenfekte uygulamasının önemli olduğunu ifade ederek, “Pazara geldiğimde Pamukkale Belediyesi’nin el dezenfekte noktasını görmek beni memnun etti. Çünkü bu günlerde temizlik çok önemli. Bu uygulamayı düşünen ve uygulayan Pamukkale Belediyesine ve başkan Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Pazar esnaflarından Murat Parın ise pazarda bu uygulamanın gerekli olduğunu söyleyerek, “Pamukkale Belediyesi bu uygulamasıyla vatandaşlara önemli bir hizmet sağlamış oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Yine pazar esnaflarından Gülşah Tekbaş da, “Belediyemizin bu uygulaması çok sağlıklı. Çok iyi oldu. Hem pazarcılar hem de vatandaşlar bu hizmetten faydalanıyor. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ayrıca koronavirüs önlemleri çerçevesinde Pamukkale Belediyesi’nin tüm hizmet binalarına el dezenfekte makinesi takıldı. Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki ana hizmet binası ile Deliktaş ve Atatürk Caddesi’ndeki hizmet binalarında hem çalışanlar hem de vatandaşların kullanılması için dezenfekte makinesi hizmete sunuldu.

UYARILARA MUTLAKA UYUN
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelinde dezenfekte işlemlerinin aralıksız devam ettiğini belirterek, “Koronavirüs tehlikesinin ortaya çıktığı ilk günden bu yana 7 gün 24 saat esasıyla halkımızın yanındayız. Başta kamu binaları ve okullar olmak üzere halkın kullanımında olan her yeri dezenfekte ettik. Ayrıca vatandaşlarımızın özel araçları ücretsiz olarak dezenfekte edildi. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın pazar yerlerine girip risk almaması için özel ekiplerimizle onlara yardımcı olduk. Bunun yanında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza erzak yardımında bulunduk. İlçemizde kurulan pazarlara gelen esnaf ve vatandaşlarımızın kullanması için dezenfekte noktaları oluşturduk. Bu noktalar seyyar halde ve nerede pazar varsa oraya götürülerek halkımızın bu hizmetten faydalanması sağlanıyor. Hem çalışanlarımız hem de vatandaşlarımızın sağlığı için belediye hizmet binalarımızın her yerine el dezenfektesi için noktalar oluşturduk. Pamukkale Belediyesi olarak halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah bu sıkıntılı zamanları geride bırakarak sağlıklı günlere ulaşacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Haziran 2024 Cuma 24 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 23 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 23 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 24 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 25 44Sıcak