REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden evde kalanlara kültür hizmeti

Pamukkale Belediyesi’nden evde kalanlara kültür hizmeti

Koronavirüs salgını mücadelesine evde kalarak destek veren 65 yaş üstü vatandaşlar ile 20 yaş altı geçlerin kitap talepleri Pamukkale Belediyesi tarafından karşılanıyor. Kitap Kafe’ye üye 65 yaş üstü vatandaşların evlerine kitap götürme hizmeti veren Pamukkale Belediyesi, şimdi de 20 yaş altı üyelerine de kitap desteği sağlıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, evde kalınan zamanlarda yapılacak olan en güzel şeyin kitap okumak olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Nisan 2020 Cuma, 12:42

Pamukkale Belediyesi, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bir çok çalışmayı başarıyla yürütüyor. Salgının önlenmesi için 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandırıldıktan sonra Pamukkale Belediyesi Kitap Kafe görevlileri üyelerin kitap ihtiyaçlarını evlere kitap götürerek karşılamıştı. Yine aynı salgının önlenmesi için alınan kararlardan biri de 20 yaş altında gençlerin de sokağa çıkma kısıtlaması olunca bu uygulama genişletildi. 2 bin 700 üyesi bulunan Kitap Kafe’de 300’e yakın 65 yaş üstü üye bulunurken, 20 yaş altı üye sayısı ise yaklaşık 500 civarında. Kitap Kafe üyesi vatandaşlar 0505 187 86 24 nolu telefona ulaşarak kitap talebinde bulunabiliyor. Pamukkale Belediyesi ekiplere bu taleplere en kısa sürede cevap vererek evlere kitap servisi yapıyor. 2 binden yazarın 3 bin 700’ü aşkın eserinin yer aldığı Kitap Kafe’ye üye olmak isteyenler de aynı hattı arayarak kayıt yaptırabiliyor.

ALEYNA NUR İSTEDİ, BAŞKAN ÖRKİ KİTAP GÖNDERDİ
Pamukkale Belediyesi’nin bu hizmetinin en güzel örneği bugün yaşandı. Akköy’de yaşayan ilkokul öğrencisi Aleyna Nur Koç, okuyacak kitabı kalmayınca Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye video göndererek kitap istedi. Pamukkale Belediyesi’nin sosyal medya hesabına yolladığı videoda, “Sayın Başkanım Ben Aleyna Nur Koç. Akköy’de yaşıyorum ve 3. sınıfa gidiyorum. Evdeki tüm kitaplarımı 2 kez, bazılarını da 3 kez okudum. Arkadaşlarımın okuması için kitaplarımı paylaştım. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle evde kalıyoruz. Sizden kitap rica ediyorum” diyerek mesaj gönderdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu talebe cevap vererek, Kitap Kafe’den Aleyna Nur’un Akköy’deki evine kitap gönderdi. Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü personelleri de Akköy Merkez İlkokulu 3. Sınıfa giden Aleyna Nur Koç’un istediği kitapları evine kadar götürdü. Kitapları görünce mutlu olan minik kız, bu mutluluğunu Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile paylaştı. Başkan Örki, Aleyna Nur ile yaptığı görüntülü konuşmada “Siz yeter ki bol bol kitap okuyun. Biz size kitap göndeririz. Senin videolu mesajını aldım. Hemen sana kitap gönderdim. Sana ve arkadaşlarına istediğin kadar kitabı seve seve ulaştırırız. Okullar kapalı sokağa çıkamıyorsunuz, sıkılıyorsunuz. Ama biraz daha sabredelim, koronavirüsü hep birlikte yeneceğiz” dedi.

ÇOK MUTLU OLDUM
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin gönderdiği kitaplarla yüzü gülen Aleyna Nur Koç, “Kitap okumayı çok seviyorum. Evde kitabım kalmayınca video çekerek kitap istedim. Pamukkale Belediye Başkanım Avni Örki bana bir sürü kitap göndermiş. Çok mutlu oldum” dedi.

Aleyna Nur’un babası Şenol Koç da kızının kitap okumayı çok sevdiğini söyleyerek, “Bir çok kitabı vardı kızımın. Ancak bunları kısa zamanda bir kaç kez okudu. Evde kal çağrısına uyarak evden çıkmıyoruz. Kızım video çekerek Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’den kitap istedi. Başkanımız hemen kitap gönderdi. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anne Nermin Koç ise “Pamukkale Belediyesi’ne bu ve benzeri hizmetleri için teşekkür ediyorum. Kızımın mutlu olmasını sağlayan herkese minnettarım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 25 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 25 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 43Sıcak