REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden sağlığa yeni destek

Pamukkale Belediyesi’nden sağlığa yeni destek

Halkın sağlığı için önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler Mahallesi’de özel bir projeye imza atıyor. Vali Ömer Faruk Coşkun’un imzaladığı ilk protokolle Asmalıevler’e cami, 4-6 yaş çocuklar için hizmet verecek kreş ve aile sağlığı merkezi yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Eylül 2023 Cuma, 19:23

Pamukkale Belediyesi ilçede yaşayan vatandaşların sağlık hizmetine ulaşabilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Bundan önce Yukarışamlı, Karakova, Kurtluca ve bu mahalleye bağlı Ören bölgesine 4 adet sağlık evi yapan Pamukkale Belediyesi, Anafartalar Mahallesi’nde de Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin inşasına başlamıştı. Bu çalışmaların yanında Pamukkale Belediyesi Asmalıevler Mahallesi’nde yapılacak olan yeni bir projeyi daha imza altına aldı. Denizli’ye yeni atanan Vali Ömer Faruk Coşkun’un makamında yapılan ilk protokol törenine Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve Başpet Petrol Turizm Gıda Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. adına hayırseverler Ahmet Serter ve Muhammet Serter katıldı. Protokole göre Asmalıevler Mahallesi’ne cami, 4-6 yaş grubu çocuklar için kreş ve Aile Sağlığı Merkezi yapılacak.  Protokol töreninde Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Bu güzel hizmet şehrimize hayırlı olsun” dedi. Yapılan protokolle ilgili olan Pamukkale Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Halkımızın sağlığı için birçok hizmette bulunuyoruz. Yukarışamlı, Karakova ve Kurtluca ile bu mahallemize bağlı Ören mevkisinde sağlık evleri yaparak halkımıza hizmet götürdük. Ayrıca Anafartalar Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin temelini atmıştık. Buranın da kaba inşaatı bitmek üzere. Denizli Müftülüğü, Hayırsever Başaranlar Petrol ve Pamukkale Belediyesi olarak ortaklaşa yapılacak olan caminin de protokolünü imzaladık. Burada 4-6 yaş çocuklarımız için kreş şeklinde hizmet verecek olan Kur’an Kursu ve aile sağlığı merkezi olacak. Üst katı da cami olarak inşa edilecek. İki ayrı bloktaki binalarla vatandaşlarımıza hem cami hem kreş hem de aile sağlığı merkezi hizmeti götürmüş olacağız. Protokolünü imzaladığımız bu projemizin gelecek ay temelini atmayı planlıyoruz. Yapılan bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MECLİSE YENİ ÜYE

Öte yandan Pamukkale Belediye Meclisi’nde 1. Asil Divan Katibi olarak görev yapan Mehmet Yara’nın meclis üyeliğinden istifa etmesi nedeniyle yerine yeni üye görev başladı. Pamukkale Belediye Meclisi’nde AK Parti’li İbrahim Hakkı Bardakçı ilk toplantıya katıldı. Mehmet Yara’nın yerine ise yapılan gizli oylamayla Nail Şan Pamukkale Belediyesi’nin 1. Asil Divan Katipliği’ne seçildi. Yine Yara’nın yer aldığı Meclis İhtisas Komisyonu Gençlik, Spor ve Eğitim Komisyonu’na Ayhan Soyfidan seçildi. Ayrıca Pamukkale Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında “Kürtürel Miras Koruma Müdürlüğü” ve “Afet İşleri Müdürlüğü” kurulması ile ilgili karar alındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Haziran 2024 Perşembe 24 41Mevzi Sağanak Yağışlı
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 23 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 24 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 24 43Sıcak