REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden tartı uyarısı

Pamukkale Belediyesi’nden tartı uyarısı

Pamukkale Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene süresi için esnaflara uyarı yaptı. Muayene süresinin 2 yıl olduğunu hatırlatan belediye damga ve tartı muayenelerinin mart ayına kadar yaptırılmasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ocak 2020 Pazartesi, 14:52

Pamukkale Belediyesi esnaflara damga ve tartı muayenesi konusunda uyarı yaptı. Muayenelerin 2 yıl geçerli olduğunu ve esnafın 2020 yılının Mart ayına kadar damga ve tartı muayenelerini yaptırması gerektiği yapılan bir açıklama ile hatırlatıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise konu ile ilgili “Esnafımızın cezalı duruma düşmemesi için belirtilen tarihe kadar ölçü ve tartı aletlerinin damga müracaatlarını yaptırmaları gerekiyor” dedi.
Yapılan açıklamada ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ve damga müracaat sürelerinin 2 Mart 2020 tarihinde sona ereceği, ilçe sınırları içerisinde bulunan açık ve kapalı pazaryerinde kullanılan, masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli teraziler ve elektronik tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin 2 yıl olduğu hatırlatılarak, damga süresi dolmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcı esnafın muayene ve damga için Pamukkale Belediyesi’nin Deliktaş Ek Hizmet Binası’nda bulunan Grup Ayar Memurluğu’na başvurulması gerektiği belirtildi.

Ayrıca uyarı açıklamasında, “Ölçü ve tartı aletlerinin damga süresi biten esnafların, Belediyemiz Ölçü Ayar Memurluğundan muayene gününü belirleyen bir belge alması gerekmektedir. Bu belgeyi, ölçü aletinin muayenesi yapılıncaya kadar saklanması ve gerektiğinde ilgililere gösterilmesi zorunludur. Esnaflarımızın, cezai duruma düşmemeleri için 2020 yılında damgalanacak ölçü tartı aletleri için, Pamukkale Belediyemiz Deliktaş Ek Hizmet Binasında bulunan Grup Ayar Memurluğuna 2 Mart 2020 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir” denildi.
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise “3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu uyarınca; Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Belediye Merkezi Grup Ölçü ve Ayar Memurları ve yetkili muayene servisleri tarafından ölçü ve tartı aletlerinin damgası yapılıyor. İlçemiz sınırları içinde bulunan esnaflarımızın her 2 yılda bir düzenli olarak yaptırması zorunlu olan kontrollerle ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayenesi yapılmış oluyor. Böylece halkımız aldığı ürünün ağırlığı konusunda bir şüphe yaşamıyor. Esnaflarımızın bu konuda gerekli işlemleri yaptırmalarını istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 22 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 24 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 42Sıcak