Pamukkale Belediyesi’nin İngilizce kursu tamamlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nin İngilizce kursu tamamlandı

Pamukkale Belediyesi’nin İngilizce kursu tamamlandı

Pamukkale Belediyesi’nin bir Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlediği “Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları” tamamlandı. Kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Gençlerimizi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Bizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ihmal etmiyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Aralık 2016 Cuma, 16:32

Pamukkale Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen “Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları”nın ilki tamamlandı. Projeye kapsamında gönüllü eğitmenler Romanyalı tiyatrocu ve fotoğraf sanatçısı Andrea Milan ve İspanyalı psikolog Gloria Parra Sanchez Denizlili gençlerle İngilizce konuşma ve kültür dersleri verdi.

Kurslara Denizli’de yaşayan tüm 16-25 yaş arasındaki gençler başvuru yağmıştı. “Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları” Denizli Gençlik Merkezi ve Pamukkale Belediyesi’nin ortak projesi olarak hayat geçmişti. Kurslar hafta içi Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası 4. Katta, hafta sonu ise tüm gün olacak şekilde Denizli Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.

İlk ders 15 Kasım’da verilirken, ilk grup çalışma tamamlandı. İlk bölümde 38 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Her grupta 30’ar öğrenci yer alırken, konuşma kurslarının yanı sıra kültürel etkinlikler kapsamında tiyatral eğitimler de verildi. Kursu tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Adnan Kaya ile birlikte Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da törene katıldı.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu törende yaptığı konuşmada Pamukkale Belediyesi’nin gençler için önemli çalışmalar yaptığını ifade ederek, “Başkan Hüseyin Gürlesin göreve geldiği günden bu yana gençler için bir çok çalışmaya imza attı. Bu kursta onlardan biri. Bizim kurumumuz ile ilgili işbirliği çok önemli. Bu tür etkinlikler için biz çalışmalara hazırız. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

“GENÇLİK İHMAL EDİLMEMELİ”
Birçok alamda hizmet verdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ”Geleceğimiz olan gençlerimizi farklı faaliyetlerle gelişmelerini sağlıyoruz. Yurt dışından gelen arkadaşlarımız gençlerimize kurs verdi. Biz belediyeciliği sadece yol ve park yapmak olarak görmüyoruz. Biz Pamukkale Belediyesi olarak farklılığımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Gençlerle ilgili bir çok aktivitemiz var. Bizim hazırladığımız projelerinin yanında özellikle üniversiteli gençlerin projelerine de açığız. Biz geleceğimizim teminatı olan gençlerimiz için elimizden gelen yapmaya devam edeceğiz. Daha 32 aylık bir belediye olarak gençliğimizi ihmal etmememiz gerektiğini bilerek hareket ediyoruz. Gençlerimizi geleceğe hazırlamak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Konuşmanın ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu tarafından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Mayıs 2021 Çarşamba 14 32Az Bulutlu
13 Mayıs 2021 Perşembe 16 32Az Bulutlu
14 Mayıs 2021 Cuma 15 32Az Bulutlu
15 Mayıs 2021 Cumartesi 14 33Az Bulutlu
16 Mayıs 2021 Pazar 17 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı