REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nin yaz kursları tamamlanıyor

Pamukkale Belediyesi’nin yaz kursları tamamlanıyor

Pamukkale Belediyesi tarafından açılan yaz kursları tamamlanıyor. Kadınlar ve engelliler için açılan el sanatları kursu ile ipek böceği kozasından çiçek yapma kursları sona ererken, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kursları ziyaret ederek katılımcıların sertifikalarını verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ağustos 2020 Cuma, 10:52

Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki vatandaşların boş zamanlarını değerlendirdiği 8 ayrı daldaki kurslarda sona yaklaşıldı.

Pamukkale Belediyesi’nin koronavirüs tedbirlerini alarak yaz döneminde açtığı kurslara ilgi oldukça yüksek oldu.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kursa katılanları ziyaret etti. İlk olarak ipek böceği kozasından çiçek yapımı kursunu ziyaret eden Başkan Örki, burada kursiyerlerle sohbet etti. 190 saat süren kurs boyunca kursiyerler el emeklerini sanata dönüştürdü. Başkan Örki, burada kursiyerlerin yaptığı kağıt rölyef çalışmasına katıldı.

Kadınlar İçin El Sanatları Kursu ise Fatih Mahallesi’nde açılırken, Başkan Örki burada da kursiyerlerle bir araya gelerek, ortaya çıkan eserleri inceledi. Fatih Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşen el sanatları kursu çalışmaları 190 saat sürdü.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, engellilerin katıldığı el sanatları kursunu da ziyaret etti. Yine 190 saat süren kurs boyunca birbirinden özel eserleri ortaya çıkaran kursiyerlerle sohbet eden Başkan Örki’ye katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

Başkan Örki, ipek böceği kozasından çiçek yapımı, kadınlar için el sanatları kursu ve engelliler için el sanatları kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikalarını bizzat verdi.

“EL SANATLARI ATALARIMIZIN MİRASIDIR”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, halkın her kesimine yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Başta el sanatları olmak üzere, yabancı dil kursları, işaret dili, diksiyon, halk oyunları ve ebru gibi dallarda yaz aylarını kapsayan yaz dönemi kursları açmıştık. Koronavirüs önlemlerini sıkı sıkıya aldığımız kurslar yavaş yavaş tamamlanıyor. Biz de kursiyerlerimizle bir araya gelerek onların ortaya çıkardığı eserleri görmek istedik. Kadınlar ve engelliler için açılan el sanatları kursunun yanında ipek böceği kozasından çiçek yapımı kursuna katılan kursiyerlerimizin el emekleri gerçekten görülmeye değer. Özellikle el sanatları öz kültürümüzde yerini alan ve bize atalarımızdan miras kalan bir uğraş. Halkımızın her kesimine yönelik faaliyetlerimiz var. Birçok dalda açtığımız kurslarımız gelecek dönemlerde de devam edecek. Kursiyerlerimiz daha sonraki dönemler de yine burada eğitimlerine devam edebilir. Eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerleri ayrı ayrı tebrik eder hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 22 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 41Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 23 41Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 23 40Sıcak