REKLAMI GEÇ

Pamukkale yılbaşı tatili nedeniyle doldu taştı

Pamukkale yılbaşı tatili nedeniyle doldu taştı

Yerli ve yabancı turistler yeni yılın ilk gününde “beyaz cennet” Pamukkale’ye yoğun ilgi gösterdi. DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, yılbaşı tatili nedeniyle bölgedeki otellerin doluluk oranının yüzde 100’e yaklaştığını söyledi. DENİZLİ (AA) -Beyaz travertenleri, sıcak su kaynakları ve antik kentleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale, 2020’nin ilk gününde de yoğun ilgi gördü. Yılbaşı tatilini Denizli’de geçiren yerli ve yabancı turistler, Pamukkale Mahallesi’ndeki…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2020 Perşembe, 10:28

Yerli ve yabancı turistler yeni yılın ilk gününde “beyaz cennet” Pamukkale’ye yoğun ilgi gösterdi. DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, yılbaşı tatili nedeniyle bölgedeki otellerin doluluk oranının yüzde 100’e yaklaştığını söyledi.
DENİZLİ (AA) -Beyaz travertenleri, sıcak su kaynakları ve antik kentleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale, 2020’nin ilk gününde de yoğun ilgi gördü. Yılbaşı tatilini Denizli’de geçiren yerli ve yabancı turistler, Pamukkale Mahallesi’ndeki Pamukkale Hierapolis Ören Yeri’ni gezerek, şifalı termal suyun oluşturduğu eşsiz güzellikteki travertenler üzerinde yürüyüş yaptı.

Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçiler, dört mevsim sıcaklığı 36 derece olan antik havuza girerek, soğuk havada termal suyun keyfini yaşadı. Sıcak hava balonuna ve yamaç paraşütüne binerek beyaz travertenler üzerinde gezen misafirler, cep telefonlarıyla fotoğraf ve video çekerek bu anları ölümsüzleştirdi.

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale’nin yerli ve yabancı turistlerin tatil rotaları arasında yer aldığını söyledi.

“PAMUKKALE YABANCILARIN UĞRAK NOKTASI”
Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Pamukkale’nin ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını aktaran Şen, “UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Pamukkale, yabancı misafirlerimizin uğrak noktalarının başında geliyor. Son zamanlarda yerli misafirlerimizde de artış olduğunu görüyoruz. Yılbaşı tatili dolayısıyla bölgemizdeki otellerin doluluk oranı yüzde 100’e yakındı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 38Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 23 36Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak