REKLAMI GEÇ

Pamukkale, yılın ilk 6 aylık bölümünde 1 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Pamukkale, yılın ilk 6 aylık bölümünde 1 milyon ziyaretçiyi ağırladı

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’ye yılın ilk 6 ayında gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23’lük artışla 1 milyona ulaştı. Bu rakam turizmcilerin yüzünü güldürdü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2019 Perşembe, 15:17

DENİZLİ (AA) – UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’yi yılın ilk 6 ayında 1 milyon ziyaretçi gezdi. Eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresindeki antik kentleriyle her mevsim ziyaretçileri kendine çeken ve “beyaz cennet” olarak adlandırılan Pamukkale, yaz sezonunda da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Hafta içi ve hafta sonunda uğrak tatil rotaları arasında yer alan Pamukkale’ye gelen yerli ve yabancı turistler, travertenlerde yürümenin ve şifalı sularına girmenin tadını çıkartıyor.

“2019 YILININ TURİZM SEZONU ÇOK BEREKETLİ GEÇİYOR”
Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pamukkale’deki hareketliliğin gözle görülür şekilde arttığını söyledi.

Giriş kapılarından alınan rakamların mutluluk verici olduğunu belirten Şen,”2019 yılının turizm sezonu çok bereketli geçiyor. Bölgemize inanılmaz bir turist hareketliliği yaşanıyor. Yılın ilk 6 ayına baktığımızda beyaz cennete gelen turist sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Geçen yıl aynı dönemde yaklaşık 780 bin ziyaretçi sayımız vardı. Geçen seneye göre yüzde 23’lük bir artış sağlamışız. Yılsonuna kadar 3 milyon turisti ağırlamak için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi

Şen, Pamukkale’de gece ışıklandırma çalışması yapmak için Kültür ve Turizm Bakanlığına başvurduklarını, buranın gece ziyaretine açılması halinde bölgeye gelen turist sayısının artacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 22 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 24 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 42Sıcak