Pamukkale zabıtada yaka kamerası dönemi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale zabıtada yaka kamerası dönemi

Pamukkale zabıtada yaka kamerası dönemi

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetlemelerde yaka kameraları kullanmaya başladı. Zabıtanın yaptığı tüm denetimler kayıt altına alınacak, anlaşmazlıklarda görüntülü belge oluşturacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Halkımızın huzur ve güvenliği için fedakarca görev yapan Zabıta Müdürlüğü personellerimiz denetimleri yaka kameralarıyla yapmaya başladı. Bu belediyemizin ilklerinden biri” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ekim 2020 Perşembe, 16:58

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, her türlü denetimlerini yaka kameraları ile kayıt altına alıyor. Özellikle Koronavirüs nedeniyle pazar yerlerinde kullanılması zorunlu olan maske denetimleri ve rutin denetimlerde zabıta görevlileri yaka kamerası kullanıyor. Hem görüntü hem de ses kaydı yapan kameralar Pamukkale Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kullanıma başladı. Özel hayatın gizliliği konusunda da hassasiyet gösteren zabıta ekipleri, pazaryeri ve diğer iş yerleri başta olmak üzere denetlemeler ve çalışmalar başlamadan önce kamera kaydı uyarısı yapıyorlar. Yaşanan olumsuzluklarda devreye giren kamera görüntüleri sıkıntıların çözüme kavuşmasını sağlıyor.

ESNAF KAMERALI DENETİMDEN MEMNUN
Pamukkale Belediyesi zabıta ekiplerinin kameralı denetim uygulamasının olumlu olduğunu ifade eden pazar esnaflarından Talip Ünsal, “Zabıta ekiplerinin kamera takıp denetim yapmaları çok güzel. Çünkü her şey kayıt altına alınıyor. Bu güzel uygulamayı hayata geçiren Pamukkale Belediyesi ve zabıta ekiplerine çok teşekkür ederim” dedi.

Zafer Özcan ise, “Kameralı denetim uygulaması çok güzel bir olay. Çünkü bu sayede kimin haklı kimin haksız olduğu hemen anlaşılıyor. Burada hiçbir şey saklı kalmıyor. Ondan dolayı kameralı denetim sistemi çok yerinde bir uygulamadır. Bu güzel uygulama için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

“İLKE İMZA ATTIK”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi’nin kameralı denetim sistemine geçtiğini ifade ederek, “Halkımızın huzur ve güvenliği için 7/24 faaliyet gösteren zabıta ekiplerimiz, denetimlerini yaparken artık yaka kamera sistemi kullanıyor. Bu Denizli’de bir ilk. Gelişen teknolojiyle birlikte bu uygulama zorunlu hale geldi. Biz de bu gelişime ayak uydurarak ekiplerimizin yaka kameraları kullanması uygulamasına başladık. Bu uygulamayla zabıta ekiplerimiz anlık görüntü alarak denetimleri daha sağlıklı yapacak ve kimsenin aklında soru işaretleri kalmayacak. Bir sorun olması durumunda kamera kayıtları incelenerek sorunlar daha sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşacak. Yeni uygulamamız hayırlı olsun” dedi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Ekim 2020 Pazartesi 12 28Parçalı Bulutlu
27 Ekim 2020 Salı 12 27Az Bulutlu
28 Ekim 2020 Çarşamba 12 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Ekim 2020 Perşembe 13 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Ekim 2020 Cuma 12 23Parçalı Bulutlu