Pamukkale’de 2000 tablet yerlerine ulaştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de 2000 tablet yerlerine ulaştı

Pamukkale’de 2000 tablet yerlerine ulaştı

Pamukkale Belediyesi’nin eğitim konusundaki çalışmaları kapsamında uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere 2000 adet tablet dağıtımı tamamlandı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmasına gönlümüz razı olamaz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2020 Pazartesi, 15:10

Pamukkale Belediyesi eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında okullar kapalı olurken dersler uzaktan eğitimle gerçekleşiyor.

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce uzaktan eğitime hiç katılamayan öğrencileri belirlenmesinden sonra 2000 öğrenciye tablet dağıtmaya karar vermişti. Bu konuda gerekli girişimler yapılırken, tabletler geçen haftadan itibaren dağıtılmaya başlamıştı. Ekipler uzaktan eğitime katılamayan öğrencilerin evlerine kadar giderek tabletleri teslim etti. Yaklaşık 1 hafta sonunda 2000 adet tablet çocuklara ulaştırılmış oldu.

EĞİTİM KONUSU ÇOK ÖNEMLİ
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geleceğimizin teminatı olan çocukların eğitimi için gereken ne varsa yaptıklarını ifade ederek, “Koronavirüs nedeniyle artık okullarda eğitim yapılamıyor. Bunun yerine uzaktan eğitim yapılıyor. Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitime hiç katılmayan 2000 öğrenciyi tespit etti. Biz de bu öğrencilerimizin derslerinden geri kalmaması için harekete geçerek tablet temin ettik. Ekiplerimiz 1 hafta gibi kısa bir sürede öğrenci kardeşlerimizin evlerine giderek tabletleri teslim etti. Öğrencilerimize bu tabletler hayırlı olsun. Biz tabletleri dağıtınca tüm sorunlar bitmedi. Pamukkaleli vatandaşlarımıza önerim evlerinde kullanmadıkları tablet, laptop ya da bilgisayar varsa çevresinde uzaktan eğitime erişemeyen kardeşlerimize vererek büyük bir manevi huzur yaşayabilir. Günümüzde bir çocuğa tablet ya da bilgisayar vermek bir okul yaptırmak kadar önem kazandı. Tüm vatandaşlarımıza bu konuda hassasiyet göstermeye davet ediyorum” dedi.

Yorumlar

Melahat   -  Bağlantı 22 Aralık 2020, 01:20

Kızım 5.sınıf tableti bilgisayarı yok ebaya katılamıyor pamukkale belediyesine bağlıyız pamukkaleli öğrenciler tabletlerine kavuştular diyosunuz ama kizim kavuşamadı pamukkale deliktas ta oturuyoruz meb başvuruda yaptım ama sonuç yok nedense

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Ocak 2021 Salı -4 6Parçalı Bulutlu
20 Ocak 2021 Çarşamba -5 6Az Bulutlu
21 Ocak 2021 Perşembe -1 10Az Bulutlu
22 Ocak 2021 Cuma 2 12Parçalı Bulutlu
23 Ocak 2021 Cumartesi 5 13Çok Bulutlu