Pamukkale’de 23 Nisan Bayramı’na muhteşem final - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de 23 Nisan Bayramı’na muhteşem final

Pamukkale’de 23 Nisan Bayramı’na muhteşem final

Pamukkale Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinlikler ile vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dolu dolu yaşanmasını sağladı. Gün boyu 61 mahallede coşkulu kutlamalar yapılırken, havai fişek ve meşale gösterisi ile gece taçlandırıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ailesiyle birlikte evinin balkonunda tüm Türkiye’de gibi olduğu saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Nisan 2020 Cuma, 09:58

Bu yıl koronavirüs önlemleri çerçevesinde evlerde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pamukkale’de çok farklı yaşandı. Pamukkale Belediyesi, 8 adet tırı süsleyip animasyon ekibi ve ses sistemi ile donattı. Bu tırları 61 mahalleye götürerek ilçe genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu hem çocuklara hem de vatandaşlara yaşattı. Gün boyu bayramı evde kalmak zorunda olan çocuklara doyasıya yaşatan Pamukkale Belediyesi, tüm ülkede olduğu gibi ilçede de saat 21.00’de İstiklal Marşı’nın okunması için de organizasyon düzenledi.

ÖRKİ AİLESİ BALKONDA İSTİKLAL MARŞI OKUDU
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yıl koronavirüs tedbirleri çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ülke genelinde 23 Nisan’da saat 21.00’de okunan İstiklal Marşı’na ailesiyle birlikte katıldı. Eşi Nur Örki ve çocukları Asım ve Elif ile birlikte evinin balkonuna çıkan Başkan Örki, İstiklal Marşı’nı büyük bir coşkuyla söyledi.

HAVAİ FİŞEK VE MEŞALE GÖSTERİSİ YAPILDI
Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan saat 21.00’de okunacak olan İstiklal Marşı ile ilgili olarak özel program yaptı. Kuruçay pazaryeri, Atatürk caddesi, eski yol, Aktepe, Fatih, istiklal ve Kınıklı mahallelerinde halkın yoğun olduğu yerlere çekilen tırlarda önce çocuk şarkıları ve marşlar çalındı.

Saatler 21.00’i gösterdiğinde ise bu noktalarda okunan İstiklal Marşı’nın ardından meşale gösterileri yapıldı. Gösterilere vatandaşlar balkon ve pencerelerinden büyük ilgi gösterdi.

Aynı anda ilçenin 5 farklı noktasından atılan havai fişekler geceyi aydınlatırken, 23 Nisan coşkusu had safhaya ulaştı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez evde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pamukkale Belediyesi’nin programlarıyla unutulmaz hale geldi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2022 Cuma 16 34Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2022 Cumartesi 18 35Sıcak
29 Mayıs 2022 Pazar 21 38Sıcak
30 Mayıs 2022 Pazartesi 19 35Sıcak
31 Mayıs 2022 Salı 19 37Sıcak