REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de Bugünün Kızları Yarının Anneleri projesi

Pamukkale’de Bugünün Kızları Yarının Anneleri projesi

Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi’nin yanı sıra bazı kurumların da destek verdiği “Bugünün Kızları Yarının Anneleri” projesi kapsamında , 100 öğrenciye çeşitli aktivitelere katılma olanağı sunuluyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mayıs 2016 Perşembe, 11:41

Pamukkale ilçesindeki 6 meslek lisesinde okuyan ve kısıtlı imkanlara sahip 100 kız öğrenciye yönelik olarak spor başta olmak üzere, sosyal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı “Bugünün Kızları Yarının Anneleri” projesi hayata geçirildi.

TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Projeye katılan öğrenciler ve proje yürütücüleri, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret ederek, çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Proje Yürütücüsü Zekeriya Çelik, kız öğrencileri geleceğe hazırlayan bir projeye desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür etti.

“ÖRNEK PROJE TÜRKİYE’YE YAYILMALI”
Pamukkale Belediyesi olarak sosyal ve kültürel projelere destek verdiklerini belirten Gürlesin ise, “Örnek bir proje. Sadece Pamukkale’de kalmayıp, Denizli ve Türkiye’de yaygınlaştırılması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum. İçeriğine ve sonuçlarına baktığımızda başarılı da olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Yerel yöneticiler olarak sayın Kaymakamız ile birlikte bu işin içinde olmaktan onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu süreç bittikten sonra kız öğrencilerimize hem spor anlamında hem de aktiviteler anlamında yine destek devam ettirilmeli daha da genişletilmeli. Kızlarımızın daha iyi yerleri hak ettiğini düşünmekteyiz. Sporun hangi dalı olursa olsun yapılmalı” dedi.

PROJENİN AMACI
Pamukkale ilçesinde bulunan kısıtlı imkanlara sahip ve hayatın fırsatlarından yeterince yararlanamamış 6 meslek lisesinden 100 kız öğrenciyi kapsayan projeyle badminton, hentbol ve step-aerobik spor eğitimleri başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştiriliyor. Proje öğrencilerin zihinsel, fiziksel, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 25 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 25 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 43Sıcak