Pamukkale’de hayvan dostları festivalde buluşuyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de hayvan dostları festivalde buluşuyor

Pamukkale’de hayvan dostları festivalde buluşuyor

Pamukkale Belediyesi, ilkini 2019 yılında gerçekleştirdiği “Denizli Pati Festivali”nin ikincisine hazırlanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde ikincisini gerçekleştiremediğimiz etkinliğimizi bu yıl düzenliyoruz. Tüm hayvansever dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Eylül 2021 Perşembe, 12:13

Pamukkale Belediyesi, kültürden sanata, spordan eğitime birçok alanda etkinlikler düzenlerken, sosyal farkındalık oluşturacak etkinliklere de imza atmaya devam ediyor. Pamukkale Belediyesi ile Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile düzenlenecek olan “Denizli 2021 Pati Festivali”, Pamukkaleli hayvan dostlarının bir araya gelerek tanışmalarına ortam oluşturmak ve en önemlisi hayvan haklarına olan farkındalığın artırılmasını sağlamak amacıyla, 5 Eylül 2021 Pazar günü saat 17.00’de, Kınıklı Mahallesi 6007 Sokak (Mimarlar Sokak)’ta bulunan AKUT Park’ta eski adıyla Saklı Bahçe’de düzenlenecek.

HEM EĞLENCE HEM DE DESTEK
Pamukkale Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen Pati Festivali’nde Grup Rota ile köpek eğitmeni ünlü Asım Sarıçiftçi’de yer alacak. Grup Rota’nın şarkılarıyla eğlenecek olan katılımcılar, köpek eğitmeni Asım Sarıçiftçi’den köpek eğitimi hakkında püf noktaları öğrenecekler. Köpekler için stil gibi birçok eğlenceli yarışmalarında düzenleneceği etkinlikten elde edilen gelirler, ilk yıl olduğu gibi bu yıl da sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacak. Girişlerin ücretsiz olduğu festival tüm Denizli Halkı’na açık olmakla birlikte, can dost sahiplenmek isteyen hayvan dostları için de stant olacak. Yarışmalara katılmak isteyen katılımcıların etkinlik öncesinde Sempati Hayvanları Koruma Derneği’ne kayıtlarına yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca, etkinliğe katılım öncesi HES Kodu sorgulaması yapılacak.

“SOKAK HAYVANLARIMIZA DESTEK OLACAĞIZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilkini 2019 yılında düzenledikleri PatiFest’i pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl düzenleyemediklerini söyledi. “Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde ikincisini gerçekleştiremediğimiz etkinliğimizi bu yıl düzenliyoruz. Tüm hayvansever dostlarımızı bekliyoruz” diyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Pati Festivali, çocuklarımızı can dostlarımızla tanıştırmak ve hayvan hakları ile farkındalık oluşturmak için güzel bir fırsat olacak. Hem eğleneceğiz hem de sokak hayvanlarımıza destek olacağız. Festivalimizle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve ücretsiz olan Pati Festivali’mize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Eylül 2021 Cumartesi 17 35Az Bulutlu
19 Eylül 2021 Pazar 19 35Parçalı Bulutlu
20 Eylül 2021 Pazartesi 20 35Parçalı Bulutlu
21 Eylül 2021 Salı 21 36Parçalı Bulutlu
22 Eylül 2021 Çarşamba 18 32Az Bulutlu