REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de sömestir bambaşka geçiyor

Pamukkale’de sömestir bambaşka geçiyor

Pamukkale Belediyesi’nin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 6-13 yaş grubunda yer alan çocuklar için hazırladığı “Sömestir Etkinliği” coşku dolu geçiyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yoğun ilgi gören sömestir etkinliğimizde çocuklarımızın cıvıl cıvıl sesleri bizleri de mutlu ediyor. Tiyatrolardan, atölye çalışmalarına, animasyon gösterilerinden süprizlerle dolu etkinliğimiz Pamukkale’de sömestir bambaşka geçiyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2024 Perşembe, 13:49

Pamukkale Belediyesi, 6-13 yaş grubu çocukların sömestir tatillerini gönüllerince hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmeleri için hazırladığı “Sömestir Etkinliği” yoğun ilgi görüyor.

22 Ocak 2024 tarihi itibariyle başlayan etkinliklere Pamukkaleli çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. 6-9 yaş arasındaki çocuklar için “Define Adası”, “Arı Maya”, “Gizemli Mantar Ormanı”, “Karagöz Öğreniyor”, “Rüyalar Ülkesi” gibi öğretici ve eğlenceli çocuk tiyatro gösterileri sahneleniyor. 10-13 yaş grubundaki Pamukkaleli çocuklar için de “Tatil Rotası Atölye Uygulamaları” ile “Bil Kazan Atölyesi”, “Geri Dönüşüme Hayat Ver Atölyesi”, “İletişim Atölyesi”, “Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi”, “Hayalim Perdede Atölyesi” ve “İp Boyama Atölyesi” olmak üzere 6 farklı aktivite gerçekleştiriliyor.

22-26 Ocak 2024 tarihleri arasında hafta içi gerçekleşen etkinliklerde, çocuklar hem becerilerini geliştirebiliyor hem de eğlenme fırsatı buluyorlar.

ETKİNLİKTE HEM EĞLENİYORLAR HEM BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR
“Aktepe Sosyal Tesislerimizde düzenlediğimiz etkinliğimize ilgi oldukça fazla” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yoğun talepler sonrasında çocuklarımız için doğru ve güzel bir proje hazırladığımızı görüyoruz. Etkinliklerimizde çocuklarımız hem eğleniyor hem de becerilerini geliştiriyorlar. Çocuklarımız eğitim öğretim döneminin ilk yarısını tamamladı. Çok yoruldular. Tabi yorulan tek onlar değildi. Anne babalarımız da çok yoruldular. Bizlerde sömestir etkinliğimizde hem anne babaların biraz olsun nefes alabilmesi hem de çocukların dolu dolu bir tatil geçirmelerini istedik. Etkinliklerimizde çocuklarımıza yönelik onları düşündüren aynı zamanda eğlendiren, güldüren, spor yaptıran çeşitli etkinliklere imza atıyoruz. Çocuklarımız dileriz ki bu etkinliklerimizde çok eğlenerek, ikinci yarıyıla mutlu başlasınlar. Bizlerin amacı, ülkesine faydalı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak. Etkinliğimizle de hedefimiz bu, çocuklarımızın eğlenerek becerilerini geliştirmesini sağlamak” dedi.

ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİ PAMUKKALELİ ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR
Sömestir tatilinin ikinci haftasında da etkinlikler devam edecek. Çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerin olan Kral Şakir, Maşa ile Koca Ayı ile Kaptan Pengu ve Arkadaşları’nı Pamukkale’ye geliyor.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda 29 Ocak 2024 Pazartesi günü Kral Şakir; 30 Ocak 2024 Salı günü Maşa ile Koca Ayı; 31 Ocak 2024 Çarşamba günü Kaptan Pengu ve Arkadaşları ücretsiz olarak miniklerle buluşacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 25 38Sıcak