Pamukkale’den Kurtluca’ya mahalle konağı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’den Kurtluca’ya mahalle konağı

Pamukkale’den Kurtluca’ya mahalle konağı

Pamukkale Belediyesi, mahalle konağı yapımına devam ediyor. İlki Yukarışamlı mahallesinde yapımına başlanan mahalle konağının ikincisi Kurtluca mahallesinde olacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Çalışan insanlarıyla, eli nasırlı, alnı terli insanlarıyla meşhur mahallemiz olan Kurtluca mahallemize yakışır mahalle konağımızın inşasına başladık” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ocak 2021 Cuma, 11:42

Pamukkale Belediyesi, tüm ilçede yaşayan vatandaşlara yaşadıkları mahallelerde yepyeni projeler sunmaya devam ediyor. İlçenin tarım ve hayvancılıkla uğraşan mahallelerinden biri olan Kurtluca Mahallesi’nde önemli bir hizmet hayata geçiyor.

İlki Yukarışamlı mahallesinde başlanan mahalle konağının ikincisi Kurtluca’ya yapılıyor. Yaklaşık 2000 m2 alanda 200 m2 kapalı alana sahip olacak Kurtluca Mahalle Konağı’nda çok amaçlı salon, muhtarlık odası, doktor ve hemşire odaları, mutfak ve tuvaletler yer alacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kurtluca Mahalle Konağı inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Örki’ye Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çolakoğlu ve Kurtluca Muhtarı Mustafa Acat da eşlik etti.

“TÜM MAHALLEM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”
Kurtluca Mahalle Muhtarı Mustafa Acat, Pamukkale Belediyesi’nin hizmet pınarının tüm ilçe gibi kendi mahallesine de aktığını söyleyerek, “Pamukkale Belediyesi mahallemizde arazi yolları açtı. Sokaklarımızı beton kilit parke ile döşedi. Bunun yanında mahalle konağımızın yapımına başladı. Binanın içinde doktor, hemşire, muhtar odası, toplantı salonu olacak. Bu alan bizim çok önemli. Her ihtiyaca hitap edecek. Mahalle konağımızın içindekilerden ziyade dışı da çok önemli. Dışarıda gezinti alanları, oturma yerleri, park alanları olacak. Kış günleri karda kışta vatandaşlarımız işe gidemiyor, bu toplantı salonunda çiftçilerimizi eğiteceğiz. Mahalle konağının yapımında bir dediğimizi ikiletmeyen ve her zaman yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve ekibine mahallem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

KURTLUCA HALKININ TAMAMINA HİTAP EDECEK
“Denizli’mizin saklı cennetlerinden bir tanesi olan Kurtluca mahallemiz, çalışan insanlarıyla, eli nasırlı, alnı terli insanlarıyla meşhur” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bize de bu mahallemize hizmet etmek yakışır. Bu düşünceyle yola çıkarak seçim öncesi vaatlerimizden olan mahalle konaklarımızdan birini Kurtluca’ya yapıyoruz. Bu konağın bahçesini de çocuklarımızın, büyüklerimizin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn ediyoruz. Hemen önünde çok güzel bir meydanla mahalle halkımızın bütün toplantı ihtiyaçlarını karşılayacak alanı ortaya koymuş olacağız. Mahalle Konağımızda çiftçilerimize ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza eğitimler verilecek. Bu eğitimler vesilesiyle mahallemizin üretim kabiliyeti de artmış olacak. Kadınlarımıza burada çok güzel kurslar, eğitimler vermeyi planlıyoruz. Çocuklarımıza da aynı şekilde güzel eğitimler vermeyi düşünüyoruz. Bu mahallemize ve çevre mahallelere hitap eden kooperatifimizle birlikte, kooperatif üyelerimizin de ortak kullanımına sunacağımız bu toplantı alanlarında mahallemizin üretimine katkıda bulunmak bizi gerçekten mutlu edecek. Yaptığımız bu hizmetin hem Kurtluca Mahallemize hem de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

Yorumlar

Remzi   -  Bağlantı 24 Ocak 2021, 13:43

Boş işler. Köylerde insan mı kaldı. Bırakın bu işleri.

Bakış Açısı   -  Bağlantı 22 Ocak 2021, 12:09

Tüm belediyelerden ricam: Bu ilginç yatırımları millet mi istedi sizden. İstedi ise kanıtını gösteriniz. Yok kendiniz düşünüp yapıyorsanız, fikri ortaya atan ve bu fikri gerçekleştirenlerin isimlerini de yayınlayınız. Şeffaflık adına.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2021 Cumartesi 18 33Parçalı Bulutlu
20 Haziran 2021 Pazar 18 33Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Haziran 2021 Pazartesi 20 33
22 Haziran 2021 Salı 20 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Haziran 2021 Çarşamba 20 35Az Bulutlu