REKLAMI GEÇ

Pamukkaleli güreşçiler Kaledavaz’a damga vurdu

Pamukkaleli güreşçiler Kaledavaz’a damga vurdu

Pamukkale Belediye Spor Kulübü çatısı altındaki güreşçiler, gittikleri her güreş müsabakasından başarıyla dönmeye devam ediyorlar. Pehlivanlar son olarak 27. Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nden toplam 11 madalya çıkardı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ağustos 2023 Pazartesi, 13:10

Katıldıkları her güreşten başarılarla ayrılan Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Mavi-beyazlı kulübün pehlivanları 27. Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nden 4 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 11 madalya ile döndü.

27. Kaledavaz yağlı pehlivan güreşlerinde, Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlardan minik 1 boyunda Daniel Erfani birinci, Yahya Sönmez üçüncü; Minik 2 boyunda Ali Bakan birinci, Semih Gün ikinci ve Hüseyin Umut Alver ile Eray Özcan üçüncü oldular. Teşvik 1 boyunda Ercan Bakan birinci; Ayak boyunda Beytullah Sarı birinci, Burak Sarı üçüncü; Küçük orta küçük boyda Yılmaz Bakan üçüncü olurken, Başaltı boyunda Erhan Yılmaz ikinci oldu.

27. Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesporlu pehlivanların müsabakalarına da izledi.

Spor alanında çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Örki, Pamukkale Belediye Spor Kulübü çatısı altında sporcuların başarılarıyla gururlandıklarını ifade ederek, “Mavi beyazlı kulübümüzün her bir sporcusu kendi alanlarından gerçekten önemli başarılara imza atıyorlar. Güreşçilerimizde sezon başından bu yana gittikleri her müsabakadan bir başarıyla döndü. Ata sporumuz olan güreş alanında, kulübümüz çatısı altında geleceğin pehlivanlarını yetiştiriyoruz. Son olarak, Kaledavaz yağlı güreşlerinde sporcularımızı da izledik. Her birini yürekten kutluyorum. Her zaman olduğu gibi sporcularımızın destekçisi olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Eylül 2023 Cumartesi 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
1 Ekim 2023 Pazar 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
2 Ekim 2023 Pazartesi 10 25Çok Bulutlu
3 Ekim 2023 Salı 10 25Çok Bulutlu
4 Ekim 2023 Çarşamba 11 26Parçalı Bulutlu