Pamukkale’ye kış çiçekleri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’ye kış çiçekleri

Pamukkale’ye kış çiçekleri

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kış şartlarına dayanıklı çiçeklerin dikimine başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2021 Pazartesi, 13:28

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış çiçeklerinin ekimine başladı. Hercai menekşe, kasımpatı, yeşil bitki, lavanta, biberiye, gül, kekik gibi mevsimlik ve çok yıllık kış çiçeklerinin dikimi tüm mahallelerde başladı. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Pamukkale ilçesinde Mustafa Alper Caddesi, Çamlık yürüyüş yolu, Akut Park, Kitap Kafe ve Kocaçukur çevresinde çalışmalarını tamamladı. Ekiplerin çiçek dikim çalışmaları hava şartlarının uygunluğuna göre tüm mahallelerde devam edecek.

PAMUKKALE HER MEVSİM GÜZEL
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, hem ilçede yaşayanlar için hem de gelen ziyaretçilerin göz zevklerine hitap edebilmek için Pamukkale’yi baştan aşağı mevsimine uygun çiçeklerle süslediklerini belirtti. Lavanta, biberiye, gül ve kekik üretimini belediye olarak kendilerinin yaptığını belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Her mevsim ilçemizin güzelliğine güzellik katmak için peyzaj çalışmalarına özen gösteriyoruz. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, kışın soğuk havasına dayanıklı çiçek dikimine başladık. Kış aylarında ilçemizin canlılığını, güzelliğini korumak adına mevsimlik ve çok yıllık çiçeklerin dikimi parklarımız başta olmak üzere, uygun peyzaj sahalarımızda devam ediyor. Merkez mahallelerimizde başlayan çalışmalarımız, tüm mahallelerimize yansıyacak” dedi.

Yorumlar

Ali   -  Bağlantı 27 Ocak 2021, 07:22

Denizlinin baska hic derdi kalmadi bizde bekliyorduk ne zaman dikecekler die bunu haber edenlerede sozum var bumu sizin gazetecilik anlayisiniz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
9 Mart 2021 Salı 4 18Çok Bulutlu
10 Mart 2021 Çarşamba 6 20Çok Bulutlu
11 Mart 2021 Perşembe 8 15Yağmurlu
12 Mart 2021 Cuma 0 16Parçalı Bulutlu
13 Mart 2021 Cumartesi 5 21Az Bulutlu