Pamukkale'yi 11 günde 6 bin 850 kişi ziyaret etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’yi 11 günde 6 bin 850 kişi ziyaret etti

Pamukkale’yi 11 günde 6 bin 850 kişi ziyaret etti

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’yi, yılın ilk 11 gününde 6 bin 850 kişi gezdi. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Turhan Veli Akyol, aşı uygulamasının ardından Beyaz Cennet’in yeniden eski günlerine dönmesini beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ocak 2021 Salı, 15:19

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Pamukkale’ye gelen yerli ve yabancı turistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyarak ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

Pamukkale’ye gelen misafirler, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları doğrultusunda travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresindeki antik kentleri görme şansını yakalıyor.

Dört mevsim ilgi gören beyaz cennet, yeni yılda da ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Turhan Veli Akyol, geçen yıl salgına rağmen 625 bin kişiyi ağırladıklarını hatırlattı.

Aşı uygulamasının ardından Pamukkale’nin yeniden eski günlerine döneceğini belirten Akyol, “Turizmi canlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. İlk 11 günlük süreçteki ziyaretçi sayısı, ilerleyen dönem için güzel bir rakam gibi gözüküyor. Pamukkale’de geçmiş yıllar kadar olmasa da gözle görülür şekilde yoğunluğun yaşanması sevindirici” dedi.

Rusya’dan gelen Anastasia Alane ise Pamukkale’ye ilk kez geldiğini ve çok güzel bulduğunu anlatarak, “Burası muhteşem bir yer. Türkiye salgınla mücadelede güvenilir yerler arasında yer alıyor. O yüzden buraya korkmadan geliyoruz” dedi.

İzmir’den gelen Betül Kara da travertenlerin beyazlığına hayran kaldığını anlatarak, “Geldik, gezdik gidiyoruz. Ama gitmek biraz üzüyor. Çünkü gerçekten güzel bir yer” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Ocak 2021 Cumartesi 1 12Yağmurlu
17 Ocak 2021 Pazar 2 6Karla Karışık Yağmurlu
18 Ocak 2021 Pazartesi -3 5Çok Bulutlu
19 Ocak 2021 Salı -7 5Parçalı Bulutlu
20 Ocak 2021 Çarşamba -7 6Parçalı Bulutlu