Paranın geçmediği sosyal market umut oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Paranın geçmediği sosyal market umut oldu

Paranın geçmediği sosyal market umut oldu

Pamukkale Belediyesi’nin “Sosyal Market” projesi sayesinde yaklaşık 600 ailenin yüzü gülüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bizim amacımız Pamukkale ilçesindeki her hanenin mutlu olması” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Aralık 2016 Cumartesi, 14:14

Pamukkale Belediyesi’nin farklı belediyecilik alanında en önemli projelerinden biri olan “Sosyal Market” kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

İlçe genelindeki 68 mahalleden ihtiyaç sahibi olan vatandaşların Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yaptığı başvuru sonrasında yapılan inceleme sonucu belirlenen aileler yardım almaya hak kazanıyor. Bugüne kadar yapılan başvurular sonrasında 600’e yakın aile Sosyal Market’ten alış veriş yapma hakkını elde etti. Bu kişiler aylık 1000 puan yüklenen kartlarıyla neye ihtiyacı varsa alabiliyor. Her ay yeniden güncellenen 1000 puanla ihtiyaç sahibi vatandaşlar ayakkabıdan, giyeceğe, deterjandan, bakliyata kadar geniş ürün yelpazesinden istediği ürünü alabiliyor. Paranın geçmediği “Sosyal Market” her gün gelen vatandaşlarla dolup taşıyor.

“FARKLI BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”
Sosyal belediyecilik ananında Pamukkale Belediyesi’nin şimdiye kadar birçok önemli projeyi faaliyete geçirdiğinin altını çizen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Sosyal Market’in bu projeler içinde dikkat çektiğini belirtti.

“Komşusu açken tok yatan biden değildir” Hadis-i Şerif’inden yola çıktıklarını belirten Başkan Gürlesin, “Biz istiyoruz ki Pamukkale’de yaşayan aileler mutlu olsun. Özellikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın mutluluğuna Sosyal Market aracılığı ile destek veriyoruz. Hedefimiz ilçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi tüm ailelere bir nebze de olsa destek olmaktır. Belediye ekiplerimiz ilçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi ailelerin evini tek tek gezip yaptıkları anketle yardıma muhtaç aileleri belirliyorlar. Ailelerle birebir yapılan yaklaşık 60 sorulu anketle puanı 50’nin üzerinde olan tüm ailelere Sosyal Market’ten yardım almayı hak kazanıyor. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda yardım almayı hak eden her aileye belediyemiz tarafından aylık bin kredilik alışveriş kartı olan ‘Sosyal kartı’ veriyoruz. Bizim önceliğimiz ailenin maddi durumu. Maddi durumu iyi olmayan, evinde öğrencisi çok olan hemen hemen tüm ailelere Sosyal Market aracılığı ile yardım ediyoruz. Amacımız insanlarımızın mutluluğu” dedi. Başkan Gürlesin, Gıda Bankacılığı kapsamında yürütülen proje ile en az bin aileye ulaşma hedefleri olduğunun da altını çizerek, “Bunu gelecek yıllarda 2000-2500 kişiye kadar yükseltmek istiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak hayırseverlerimizle ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü oluyoruz. Bu sayede halkımıza dokunmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Mayıs 2021 Çarşamba 14 32Az Bulutlu
13 Mayıs 2021 Perşembe 16 32Az Bulutlu
14 Mayıs 2021 Cuma 15 32Az Bulutlu
15 Mayıs 2021 Cumartesi 14 33Az Bulutlu
16 Mayıs 2021 Pazar 17 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı