REKLAMI GEÇ

SURİYE’YE DENİZLİ’DEN 1 TIR DOLUSU YARDIM

SURİYE’YE DENİZLİ’DEN 1 TIR DOLUSU YARDIM

Türkiye’den Suriye’ye bir yardım TIR’ı da Denizli’den yola çıktı. TIR, Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye geçecek ve içindeki giyim ve gıda malzemesi ile oyuncaklar, ülkenin çeşitli şehirlerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Şubat 2015 Pazar, 12:25

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
Hayrat İşadamları Derneği (HAYSİAD), Demircili Kasabası Selimhan Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği (DEKADER), Pamukkale Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği’nin işbirliğiyle giyim, gıda malzemesi ve oyuncakların bulunduğu Suriye’ye yardım TIR’ı, Denizli’den yola çıktı.

TIR, Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, İnsani Yardım Derneği Denizli Şube Başkanı Bekir Mert ile DEKADER yetkililerin katıldığı törenle Suriye’ye uğurlandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Suriye’de yardım bekleyen 2 milyon dolayında insan bulunduğunu belirtip, “Burada hem sıkıntılı olan insanlara yardımcı olmak hem bizim değerlerimizin paylaşılması anlamında hem de İslam dünyasının o birlik ve beraberliğine örnek olmak adına böyle bir organizasyon düzenledik. Vakfın Türkiye genelindeki 104’üncü yardım TIR’ıdır. Denizli’den ise beşinci yardım TIR’ı olarak Suriye’ye gönderiyoruz. Suriye’de 2 milyon insanın yardıma ihtiyacı olduğunu biliyoruz. AB ülkelerinin yardımları dikkate alındığında buradan yapılan yardımların ne kadar büyük olduğu görülecektir. AB’nin sözde yaptığı yardımları, icraatta yapamadıklarını görüyoruz. AB’nin Suriye’ye yardımı, Türkiye’nin tek başına Suriye’ye yaptığı yardımın yüzde 10’na ulaşamadı. Bu yardımlarımızın devamı gelecektir. Müslüman ülkelerdeki bu çatışmaların biran önce durması için dua ediyoruz” dedi.

TIR, dualarla gönderildi ve Suriye’ye doğru yola çıkı. TIR’ın, Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçerek Suriye’ye ulaşacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 23 39Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 24 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak