REKLAMI GEÇ

TRSM hastaları Pamukkale’yi gezdi

TRSM hastaları Pamukkale’yi gezdi

Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalar için Pamukkale gezisi düzenlendi. Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Kaymakamlığı ve Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin ortak projesi olan etkinlikle hastalara farklı bir gün yaşatıldı, tedavilerinde etkili olan yaşama tutunma istekleri artırıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ocak 2016 Salı, 10:53

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Kaymakamlığı ve Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile birlikte sosyal bir etkinliğe daha imza attı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören 65 kişi için beyaz cennet Pamukkale gezisi düzenlendi.

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk de Pamukkale gezisine katılarak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören vatandaşların mutluluklarına ortak oldu. Geziye merkezin doktorları ve sağlık çalışanları da eşlik etti.

Dünyada eşsiz beyaz cennet Pamukkale’de travertenlerin tadını çıkaran Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören 65 kişi, Hierapolis Antik Kentini de gezdi. Ekip, görsel güzelliği ile büyüleyen Antik Havuz’a hayran kaldı. Ardından ekip, Antik Tiyatroyu gezdi.

denizli-pamukkale-belediyesi-trsm-hastalarini-pamukkaleye-goturdu-ic

BU TÜR ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK
Böylesi anlamlı ve güzel bir etkinliğe vesile olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, “Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni daha önce ziyaret etmiştik ve orada eşofman dağıtmıştık. Merkezde tedavi gören vatandaşlarımıza yönelik desteklerin devamının geleceğini söylemiştik. Bugün de onları beyaz cennet Pamukkale’ye getirerek sosyal bir etkinlik gerçekleştirdik. Şimdiden söylüyorum bu gezilerin ve desteğin devamı da gelecek. Bu bir başlangıç olsun ve gezilerin belirli periyodlarda devam etmesi gerekir. Turistler bu doğal güzelliği görüyor. Bizim insanımızda görsün istiyoruz. Hele hele sağlık noktasında düzenli tedavi gören hastalarımız, ağırlamak bizleri daha da mutlu eder. Belediye olarak sizlerin emrinde ve hizmetinizdeyiz” dedi.

ÖZEL BİR GÜN OLDU
Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru da, merkezde tedavi gören hastalar için böylesi etkinliklerin tedavilerine destek olacağını belirterek, “Ruh Sağlığı Merkezi’ni daha önce birkaç kez ziyaret ettik. Onların beklenti ve görüşlerine cevap vermek istiyoruz. Bu projeler, belediyemizin ve kaymakamlığımızın sayesinde ortaya çıktı. Kaymakamlığımız sağlık ve kamu hizmetleri noktasında üzerine düşeni yapıyor. Belediyemizde merkezdeki tedavi gören vatandaşlarımıza yönelik evlerin boyanması ve eksikliklerini giderilmesi noktasında birçok destekleyici hizmet veriyor. Şimdi ise merkezde tedavi gören vatandaşlarımızın motivasyonlarını artırmaya yönelik böylesi bir etkinlik gerçekleştirildi. Bizler de Pamukkale gezisiyle onların bir araya getirdik ve gönüllerince bir gün geçirmelerine vesile olduk” dedi.

denizli-pamukkale-belediyesi-trsm-hastalarini-pamukkaleye-goturdu-ic-1

BU FIRSAT İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk de, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören yaklaşık 1050 dolayında vatandaşın bulunduğunu belirterek, “Tedavi alan vatandaşlarımızla merkezde bir araya gelip çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. En güzel etkinlik ise Pamukkale gezisi oldu. Böyle bir imkan sağlandığı için Başkanımıza ve Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün şansımıza da hava çok güzeldi. İlk kez Pamukkale’yi görenler vardı. Onlara da vesile olmak ise ayrı bir güzellikti. Hepimiz için harika bir gündü ve uzun süre unutulmayacak güzellikteydi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Haziran 2024 Perşembe 25 44Sıcak
14 Haziran 2024 Cuma 25 41Sıcak
15 Haziran 2024 Cumartesi 22 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 39Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 20 40Sıcak